Yükleniyor...

Terra Virtua Nedir? TVK Analiz, Cardano Island Nedir?

TVK, 2017 yılında Gary Bracy ve Jawad Ashra tarafından NFT’lerin hem dijital dünyada hem de sanal gerçeklik içerisinden deneyimlenebilmesine olanak tanımayı amaçlayarak kuruldu.

TVK, 2017 yılında Gary Bracy ve Jawad Ashra tarafından NFT’lerin hem dijital dünyada hem de sanal gerçeklik içerisinden deneyimlenebilmesine olanak tanımayı amaçlayarak kuruldu. Proje bu amacı doğrultusunda kendini NFT’lerle tam etkileşim sunan artırılmış gerçeklik platformu olarak tanımlamakta. Platform içerisinde artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojisi kullanıldığı için söz konusu NFT’lere tema oluşturan içerikler daha iyi deneyimlenebiliyor. Terra Virtua ekosisteminde yer alan kullanıcılar, sahip oldukları NFT’leri etkinlikler aracılığı ile sergileme fırsatına sahip oluyorlar. Kullanıcılar aynı zamanda projenin sunduğu TVK NFT pazaryerinde NFT’lerini istedikleri zaman satabiliyorlar. 

Proje, kullanıcılara Terra Art Gallery adında bir de sanat galerisi yazılımı sunmakta. İsteyen herkes bilgisayar kullanarak bu yazılım aracılığıyla TVK sanat galerisini gezebiliyorlar. Terra Virtua’nın dijital koleksiyon oluşturma ortakları arasında Legendary Entertainment ve Paramount Pictures gibi dev isimler bulunuyor. Terra Virtua projesinin bir de yerel tokeni bulunmakta fakat yerel token TVK’dan bahsetmeden önce Terra Virtua ve Cardano ortaklığında gerçekleştirilen Cardano Adası’ndan biraz bahsetmek istiyorum. 

Cardano Island Nedir?

Cardano Adası için Virtua Prime üzerinde kurulan Cardano topluluğunun metaversedeki evi diyebiliriz. Cardano Adası, oyun oynayabileceğiniz, markalarla etkileşime girebileceğiniz, NFT koleksiyonu oluşturup sergileyebileceğiniz ve arkadaşlarınızla takılabileceğiniz bir metaverse projesi olarak karşımıza çıkıyor. Proje’de kullanıcıların yaşayabileceği ve keşfedebileceği 12 bin 999 arsa bulunuyor. Oyun içerisinde diğer web3 oyunlarına bağlatılar içeren NFT’ler ve hayata geçirebileceğiniz birçok karakter bulunmakta. Eğer Cardano Adası’ndna kendinize bir arsa almak istiyorsanız bunu da Cardano’nun yerel tokeni ADA ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Metaverse üzerinde yer alan bu toprak parçasında Cardano topluluğunun bir genel merkezi de bulunacak ve bununla beraber kullanıcıların öğrenme fırsatlarına, eğitim kurslarına erişebilmeleri için Academy Centra adında bir merkez yer alacak. 

Cardano Ada’sından bir arsa satın almak istiyorsanız ön satışlar bugün gün içerisinde başlayacak. Projeyi detaylı bir biçimde incelemek ve arsa satın almak için cardano.virtua sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

TVK Coin Nedir?

TVK coin, proje kurulduktan yaklaşık 4 yıl sonra yani 2021 yılının Aralık ayında piyasaya sürüldü. İlk başta Ethereum ağı üzerinde bulunan TVK, Ağustos 2021’de Polygon ağına taşındı. Polygon ağına taşınan bu tokenın toplam arzı 1 milyar 200 milyon olarak belirlenmiş ve bu arzın yaklaşık %64’ü şu anda dolaşımda. Dolaşımda olan %64’lük pay yaklaşık 767 milyon 287 bin 929 adet TVK’ya denk geliyor. Stake etme yöntemi bulunan TVK’da ne ne kadar çok TVK Coin stake ederseniz o kadar ayrıcılıklı oluyorsunuz. TVK projesinin sunduğu bu ayrıcalıklar arasında, yeni sürümlerde indirimlerden faydalanabiliyor, erken erişim imkanına sahip olabiliyor, koleksiyonlara oy verebiliyor ve özel etkinliklere davetiyeler kazanabiliyorsunuz. TVK ekosistemi içerisinde gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin ödemesinde de tahmin edeceğiniz üzere TVK coin kullanılıyor. 

TVK Coin İstatistikleri

TVK coin, piyasaya sürüldüğü ilk gün 0,05 dolar seviyesinden fiyatlanmıştı. Bu zamana kadar gerçekleştirdiği en yüksek fiyatı 1,22 dolar ile 15 Mart 2021 tarihinde gören TVK, en düşük fiyatını ise 0,032 dolar ile 23 Aralık 2020 tarihinde gördü. 

TVK Coin Fiyat Analizi

TVK coinin grafiğine göz attığımızda 24 saatlik verilere göre %80’lik bir artış yaşadığını ve 0,059 cent seviyesinden fiyatlandığını görüyoruz. TVK’nın en yakın direnç noktası olarak 0,074 cent bu direnç noktasını kırmayı başarırsa da 0,098 cent seviyelerini görebiliriz. Şayet TVK, 0,098 cent direncini de kırarsa önüne çıkacak bir sonraki direnç noktası 11 cent olacaktır. Olası destek seviyelerine bakacak olursak, karşımıza çıkan ilk destek noktası 0,043 cent oluyor, onun hemen ardından gelen destek noktamız 0,038 centken yaşanacak sert bir düşüşle bu seviyelere tutunamayan TVK, 0,025 cent seviyesine kadar düşebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner