Yükleniyor...

Tesla, 1. Çeyrek Bilançosunu Açıkladı, Şirket Bitcoin (BTC) Tutmayı Sürdürüyor

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, birinci çeyrek bilançosunu açıkladı.

tesla

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, birinci çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket Bitcoin’lerini satmadı ve yeni Bitcoin almadı.

Tesla, 1. çeyrek raporunda, şirketin Bitcoin varlıklarının değişmeden kaldığını ifade etti.

Tesla, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde olduğu gibi yine Bitcoin satın almadı veya satmadı. Varlığın değerinin hemen hemen aynı kalması nedeniyle değer kaybı da yaşanmadı.

Tesla, geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde elindeki Bitcoin’leri tutmayı sürdürse de, varlığın fiyatında yaşanna düşüş sebebiyle 51 milyon dolarlık bir değer kaybı yaşandığı bildirildi.

Dijital varlıklar için muhasebe kurallarına göre, bir varlığın fiyatı üç ayda bir düşerse, şirket değer düşüklüğü bildirmelidir. Ancak fiyat yükselirse, varlık satılmadığı sürece bilançoda kazanç olarak gösterilmez.

Tesla, geçtiğimiz Şubat ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurarak büyük bir sükse yapmıştı. Elon Musk’ın şirketi, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde Bitcoin pozisyonunu %10 oranında azalttı ve şirketin kazancı bu sebeple 272 milyon dolar artış gösterdi.

FactSet’e göre Tesla’nın hisse başına ilk çeyrek kazancı, analistlerin beklediği 2,26 dolara kıyasla 3,22 dolar oldu. Toplam gelir beklenen 17.85 milyar doların aksine 18.8 milyar dolar olarak açıklandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x