Yükleniyor...
Sponsored

Tether (USDT), Kripto Piyasasını Domine Ediyor

Stablecoin ihraççısı Tether (USDT), kripto ayı piyasasına ve sektördeki krizlere rağmen güçlü durmaya devam ediyor.

Tether USDT Kripto Piyasasini Domine Ediyor

Stablecoin ihraççısı Tether (USDT), kripto ayı piyasasına ve sektördeki krizlere rağmen güçlü durmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto piyasasının stablecoin lideri USDT, yıllar boyunca diğer stablecoin’ler tarafından sınandı. Özellikle geçtiğimiz sene USDC’nin liderliği alacağı iddia ediliyordu. Menkul kıymet olduğu ve iflas edeceği iddiaları ile sarsılan USDT, yaşadığı sert rüzgarlara rağmen ayakta durmayı başardı.

USDT Stablecoin Verileri Zirve Noktasında

Ülkelerin stablecoin çalışmaları, Terra krizi ve ayı piyasasına rağmen, USDT verileri zirve noktasına ulaştı. Özellikle Terra Labs ürünü UST’nin yaşadığı büyük çöküş, stablecoin ürünlerine duyulan güveni ortadan kaldırdı. Güçlü yatırımcılar ve kurumsal şirketler, yeni bir stablecoin limanı aramaya başladı. USDT tarafında da ciddi iddialar ortaya atılmıştı. Ancak şirket, baskılar ve iddialara rağmen en büyük stablecoin hizmeti olarak öne çıkıyor.

USDT, 90 günlük süreçte ciddi bir arz artışı yaşadı. Lider stablecoin’in dolaşım arzı, Temmuz ayından bu yana yaklaşık 2 milyar adet artış gösterdi. Bu artışın da etkisiyle, USDT stablecoin piyasasındaki hakimiyetini de yüzde 45.9’luk bir seviyeye çıkardı. Şirket, üç ayın zirve noktasına ulaştı.

USDT Verileri Zirve Noktasinda 1

Genellikle bir stablecoin üzerindeki arz artışı, talep görmeye başladığı anlamına geliyor olabilir. Bazı iddialara göre, USDT’nin üç aylık arz artışında balinaların etkisi oldukça fazla. Kripto ayı piyasası ve Fed faiz artışına karşı balinalar stablecoin biriktirmeye başladı. Balinaların ilk tercihi USDT oldu.

Santiment’e göre, stablecoin tarafına yoğunlaşan talep, ayı piyasasının bitişi anlamına geliyor olabilir. Santiment, Bitcoin (BTC) fiyatı ile stablecoin dolaşım arzı arasındaki paralel ilişkiye dikkat çekti.

Ayrıca analizlere göre USDT, arz ve büyüme metriklerinde yüzde 31’lik bir artış yaşadı. En yakın rakibi USDC’nin yaklaşık yüzde 1.2’lik üstünde yer aldı.

stablecoin supply and growth

Ancak Circle şirketinin ihraç ettiği USDC, şuan en büyük rakip olarak USDT’yi zorluyor. Kripto topluluğuna göre rekabet ortamının olması, kaliteli bir stablecoin hizmetini ortaya çıkartıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x