Yükleniyor...

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT), her daim istikrarlı bir fiyat noktası sağlamak amacıyla tasarlanmış 'stabil coin' olarak da bilinen bir kripto para birimidir.

Tether

Tether (USDT), her daim istikrarlı bir fiyat noktası sağlamak amacıyla tasarlanmış ‘stabil coin’ olarak da bilinen bir kripto para birimidir. 2014’te RealCoin adıyla ortaya çıkan ancak 2015’te yeniden markalanmayla Tether adını almıştır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether, güvenilir bir üçüncü taraf aracıya ihtiyaç duymadan her gün milyonlarca blok zinciri kullanıcısı tarafından çeşitli blok zinciri ağları üzerinde yatırım yapmak, değer korumak ve işlem yapmak için kullanılmaktadır.

Piyasa hacmi bakımından en büyük kriptopara birimi Bitcoin ile gerçekleştirilen ticaret işlemlerinin yüzde 80’den fazlası Tether ile yapılmaktadır. Gündelik işlemlerde ve ticaret yaparken vazgeçilmez bir seçenek halini alan Tether, Amerikan Doları ile bire bir takas edilebilmektedir. Reel para biriminin düşük masraflarla transfer edilebilmesi en önemli avantajlarından biridir. 

Tether 1

Tether önce Omni protokolü üzerinde üretilmiştir. Bitcoin blok zincirine sabitlenmiş bir dizi dijital varlık ve para birimi için kullanılan çok yönlü bir platform olan Omni, Bitcoin altyapısında da bir katman olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak Bitcoin blok zincirinin işlem ücretleri ve işlem süreleri zamanla Tether’e olan talebi karşılamayınca, Tether şirketi, USDT’yi Ethereum, Tron, EOS ve diğer blokzincirleri üzerinde de üretip dağıtmaya başlamıştır.

İşleme alınan her bir Tether (USDT), bir ABD doları değerinde varlıklar ile desteklenmektedir. Tether (tek bir ABD Doları birimi) işleme alındıktan sonra, işleme alındığı zincirdeki diğer herhangi bir para birimi veya token’la aynı şekilde kullanılabilir. Tether şu anda Bitcoin, Ethereum, EOS, Tron, Algorand ve OMG Ağ blok zincirlerini desteklemektedir.

Tether, birçok popüler borsada satın alınabilen bir sabit coindir. Tether (USDT), farklı satıcılarda çeşitli mallarla takas edilebilmektedir. Farklı bir para birimiyle takas etmek için kullanılabilmektedir. Bazı kullanıcılar ise borç vermek, NFT satın almak ve ICO’lara katılmak için USDT alacaktır. Tether’in esnekliği onu inanılmaz derecede çok yönlü kılar ve kullanıcının bedel aktarmak veya işlem yapmak istediği hemen hemen her yerde kullanılabilir. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x