Yükleniyor...

Tether Yetkilisi ETH 2.0’ı Desteklemeyi Planladıklarını Açıkladı

Ethereum'un konsensüs yapısını değiştirme çalışmaları sürerken, Ethereum tabanlı projelerden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Tether Yetkilisi ETH 2.0i Desteklemeyi Planladiklarini Açikladi

Ethereum’un konsensüs yapısını değiştirme çalışmaları sürerken, Ethereum tabanlı projelerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bir taraftan L2 projeleri gelişimini sürdürürken, diğer taraftan Ethereum geliştirici ekibinden gelen haberler titizlikle takip ediliyor. Öyle ki yakın zamanda bir açıklama yapan Bitfinex ve Tether‘in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Twitter üzerinden ETH 2.0‘ı desteklemeyi planladıklarını açıkladı.

Tether, ETH 2.0’ı Destekleyecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum’u bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına dönüştürecek olan Birleşmenin, ağın elektrik tüketimini yüzde 99’un üzerinde azaltması bekleniyor. Bitfinex ve Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino ise Pazar günü attığı bir tweet’de, Tether’in Merge’ü bir kez daha ertelenebileceğine dair yaygın spekülasyonlar konuşulurken ETH 2.0’ı desteklemeyi planladıklarını söyledi. 

Ethereum 2.0 Nedir ve Neler Sunuyor?

ETH 2.0, Ethereum ağında yapılması uzun süredir planlanan bir yükseltmedir ve ona tüm insanlığa hizmet etmesi için ihtiyaç duyduğu ölçeklenebilirliği ve güvenliği sağlar. ETH 2, enerji tüketimini azaltmayı, ağın daha fazla işlemi işlemesine izin vermeyi ve güvenliği artırmayı planlıyor. Teknik olarak konuşursak, Ethereum bir Proof of Stake (PoS) Blockchain olacak ve parça zincirleri (shard chains) tanıtacak. Bu, Ethereum’un çalışma biçiminde çok büyük bir değişiklik ve eşit derecede büyük faydalar sağlayabilir.

Ethereum 2.0 hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x