Yükleniyor...

Theta Fuel (TFUEL) Nedir?

Theta Fuel (TFUEL) platformu blockchain teknolojisinden güç alan yeni nesil bir eğlence ve video ağıdır.

theta fuel coin

Theta Fuel (TFUEL) platformu blockchain teknolojisinden güç alan yeni nesil bir eğlence ve video ağıdır. TFUEL Coin ise ağın yerel kripto para birimidir. Theta merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir ve topluluk tarafından yönetilen bir yapıya sahiptir.

Theta Fuel (TFUEL Coin) Nedir?

Merkezi bir yapıya sahip olmayan ve kullanıcılarına yenilikçi hizmetler sağlayan tek uçtan uca video yayın altyapısı Theta Fuel platformu olarak biliniyor. Projenin yatırımcılar arasında ses getirdiğini ifade etmek yanlış olmaz. Theta Fuel, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilen ve yüz binlerce yeni içeriğe ev sahipliği yapan YouTube platformuna rakip olabilecek nitelikte. Bu gerçeğin farkında olan yatırımcılar Theta Fuel platformunu yakından takip ediyor.

TFUEL Coin ise platformda gerçekleştirilen işlemlerde kullanılan kripto para birimidir. Kullanıcılar, bir video akışı sağlamak için bir aktarma node’una ödeme yapmak, akıllı sözleşmeleri dağıtmak veya bunlarla etkileşim kurmak gibi işlemleri tamamlamak için Theta Fuel’i kullanabilirler. Ayrıca aktarma node’ları, ağdaki diğer kullanıcılara aktardıkları her video akışı için Theta Fuel kazanırlar.

Proje ekibine göre Theta’nın sağladığı yenilikler günümüzde yaygın olarak kullanılan online video sektörünü sarsacak bir niteliğe sahip. Theta’nın, YouTube tarafından 2005 yılında elde edilen başarıyı günümüzde yakalayacağı ifade ediliyor.

theta fuel

Sektördeki Sorunlar

Günümüzde çok sayıda içerik üreticisinin çeşitli platformlar üzerinden yayın yaptığına ve çok sayıda kullanıcıya ulaşarak kendilerine önemi göz ardı edilemeyecek bir topluluk oluşturduğuna şahit oluyoruz. Reklamcılık sektörünün iştahını kabartan bu topluluklar içerik üreticileri için iyi bir maddi gelir elde etme olanağı sağlıyor. Ancak Theta Fuel ekibine göre mevcut canlı yayın platformlarıyla ilgili birtakım problemler sürecin kalitesiz hale gelmesine yol açıyor. Bu problemlerin başında düşük kalite bulunuyor. Günümüzde faaliyet gösteren içerik ulaştırma platformları kullanıcılarına kaliteli içerik sunmakta yeterli performans göstermiyor diyen Theta ekibi bu durumu iyileştirme yolunda adımlar atmış. Ekibe göre videoların yüklenmesi, canlı yayınların kesilmesi dünyanın birçok tarafında sıklıkla rastlanılan sorunlar arasında yer alıyor.

Mevcut sistem dahilinde kullanıcıların ihtiyacının karşılanmadığı ve bir sorun haline gelen diğer durum ise veri ile ilgili. Theta ekibine göre mevcut yayın platformları kullanıcıların 4K ya da 8K gibi yüksek kalite talebine yanıt veremiyor. Bilindiği üzere bu tür niteliğe sahip içerikler oldukça yüksek veri transfer işlemleri gerektirebilir. Theta Fuel platformu, bu sorunun da üstesinden geleceğini iddia ediyor.

İçerik yayınlarının yapıldığı ve çok sayıda kullanıcıya hitap eden güncel sisteme yöneltilen bir diğer eleştiri de merkeziyetçi ve tekelci yapıya yöneltilmiş. Blockchain teknolojisinden güç alan Theta platformu merkeziyetsiz ve topluluk tarafından yönetilen bir yapıya sahip. Buna karşın mevcut platformların belirli şirket ve sunuculara ait olduğunu görüyoruz. Olası bir sorun çıkma durumunda bütün sektörün sekteye uğrayacağı ortada. İşte Theta ekibi bunu da eleştiriyor ve bu sorunu çözmeyi hedefliyor.

Theta’nın Sunduğu Çözümler

Merkezsiz ve eşten eşe, uçtan uca bir yapıya sahip olarak tasarlanan Theta platformu yukarıda bahsettiğimiz tüm sorunların üstesinden gelmek adına yola çıktı. Kullanıcıları tarafından yönetilen ve blockchain teknolojisini kullanan platform, tekelleşmeye ve sektörün bir merkezden yönetilmesine karşı çıkıyor. Üstelik platformun izleyicileri kaynaklarını ve sahip oldukları bant genişliğini paylaşarak ödüller kazanabiliyor. Kullanıcıların yaptığı bu paylaşımlar platformun ihtiyacı olan teknik desteği meydana getiriyor. Kullanıcılara paylaşım konusunda sunulan teşvikler ise sistemin sürdürülebilirliğine işaret eder nitelikte.

Teknik olarak son teknolojilerden ve güçlü blockchain’den güç alan Theta Fuel platformu kullanıcılarına yüksek kaliteli ve kesintisiz yayın hizmetleri sağlıyor. Üstelik kullanıcılar bu hizmetleri ucuz ve etkili bir şekilde alıyorlar.

Theta Fuel (TFUEL) Fiyatı ve Arzı Nedir?

Theta Fuel ekosistemi Mitch Liu ve Jieyi Long tarafından 2017 yılında hayata geçirildi. Bu ikilinin oyun ve yayın gibi alanlarda uzun yıllar faaliyet gösterdiği biliniyor. Bu ikili da bu alanı ilgilendiren başarılı bir projeyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Dolaşımdaki TFUEL coin arzı 6 milyardır; toplamda ise 5.994.818.849.0 adet arza sahiptir. TFUEL en yüksek ATH’si 9 Haziran 2021’de 0,6815 USD olarak kaydedilmiştir. TFUEL en düşük ATL seviyesi 13 Mart 2020’de 0,0009080 USD’dir.

Theta Fuel coin güncel fiyatı şu şekildedir:

theta-fuel

Theta Fuel (TFUEL)

0.073059 $

Theta Fuel (TFUEL) Nasıl Çalışır?

Theta blockchain’inde iki adet kripto paranın varlığından söz etmek mümkün. Bunlar TFUEL token ve THETA token olarak biliniyor. Bu tokenlerden ilki platformda gerçekleşen işlemlerde kullanılırken diğeri ağın yönetimiyle ilgili durumlarda geçerli. Theta Fuel blockchain ağı binlerce gardiyan node tarafından yönetiliyor. Sürece Google, Binance, çeşitli blockchain teşebbüsleri ve Samsung gibi dev isimlerin de dahil olduğunu görüyoruz.

TFUEL tokenler merkezsiz video ve veri dağıtım platformu Theta Fuel üzerinde kullanılan bir kripto paradır. Bir video yayınını paylaşan içerik üreticilerine yapılan ödemelerde, akıllı sözleşmelerin dağıtımında, ağ üzerindeki merkezsiz uygulamalarla ilgili ödemelerde TFUEL kullanılıyor. Buna göre TFUEL token’lerin Theta ağı için vazgeçilmez bir niteliğe sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. TFUEL’lerin çok sayıda kullanım alanına sahip bir token olduğunu apaçık ortada.

Theta Fuel platformunun herkesin kullanımına açık bir kaynak koduna sahip olduğunu görüyoruz. Başka bir deyişle katkıda bulunmak isteyen ya da bu benzersiz platformdan faydalanmak isteyen tüm geliştiricilere olanak sunuluyor. Platformda çok sayıda içerik türüne yer verildiğini de belirtmek gerekiyor. Elektronik spordan, müziğe, filmlerden uzaktan eğitime kadar çok sayıda içerik türü Theta Fuel ağında kullanıcılarını bekliyor.

tfuel

Theta Fuel (TFUEL) Nasıl Satın Alınır?

TFUEL tokenler çok sayıda platform üzerinden alınıp satılabilir. Bu platformlar arasında Binance, Bithumb, Gate.io, Indodax gibi borsalar yer alıyor. Dünyanın en çok kullanıcıya sahip kripto para borsalarından Binance TFUEL için USDT ve BTC ile işlem çiftleri oluşturmuş. Buna göre kullanıcılar bu platform üzerinden bu iki kripto parayı kullanarak TFUEL token’e sahip olabilirler.

TFUEL Coin Hangi Borsalarda?

Kripto varlıkların borsalarda listelenmesi, varlığa daha fazla görünürlük ve likidite kazandırır. Ancak, borsalarda listelenmek her zaman garanti değildir ve varlık için gerekli olan tüm kriterleri karşılamak zorunda değildir.

TFUEL coin’in listelendiği başlıca borsalar ise şunlardır:

  • Binance
  • KuCoin
  • Bithumb
  • Gate.io
  • Binance.US
  • Crypto
  • CoinEx
  • BitMart

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner