Yükleniyor...

XinFin Network (XDC Coin) Nedir?

XinFin Network uluslararası ticaret ve finans üzerine hizmet veren bir Hibrit Blockchain teknoloji şirketidir.

xdc coin

XinFin Network uluslararası ticaret ve finans üzerine hizmet veren bir Hibrit Blockchain teknoloji şirketidir. Şirket, eXchange inFinite tarafından oluşturulmuştur. XinFin aynı zamanda kurumsal kullanım amaçlı tasarlanmış bir network yazılımıdır.

XinFin Network Nedir?

eXchange inFinite tarafından oluşturulan XinFin Network, uluslararası ticaret ve finans odaklı bir Hibrit Blockchain teknoloji şirketidir. Hibrit denmesinin sebebi public ve private blockchain’in avantajlarından yararlanmasıdır. Kurumsal kullanım için hazırlanmış olan bu ağ, açık ve özel blockchain ağlarını akıllı sözleşmelerle bir araya getirir. XinFin Blockchain, küresel ticaret ve finans alanındaki verimsizlikleri ortadan kaldırmak için geliştirildi. Proje hem kurumlar için sınır ötesi akıllı sözleşmelere hem de gerçek zamanlı anlaşmalara olanak tanıyan Hibrit Blockchain mimarisi üzerine inşa edilen XDC01 protokolü ile desteklenmektedir.

XinFin de diğer birçok kripto varlıklarda olduğu gibi güvenliği ve ölçeklenebilirliği öncelik alır. Açık kaynaklı ve özel blockchain ağlarını akıllı sözleşmelerle bir araya getiren XinFin, kurumsal kullanım amaçlı tasarlanmış bir network yazılımıdır.  

xinfin network

XDC Coin Nedir?

XinFin kendi çıkarttığı kripto varlık XDC coin ile Özel Ağ Barındırma, Akıllı Sözleşmeler Yürütme, Cüzdanı kullanma ve Çapraz zincir işlemleri konusunda ayrıcalıklar tanıyor. Küresel ticaret ve finansı destekleyen blockchain ağı. Ethereum alt tabanından çıkıp kendi platformuna geçen XDC coin ayrıca stake edilerek faiz kazanma imkanı sunuyor.

Projenin misyonu küresel ticaret ve finans alanındaki eksiklikleri gidermek iken; vizyonu ise bu hedefe ulaşmak için blockchain teknolojisinden yararlanarak devletlerin, finansörlerin, alıcıların, tedarikçilerin, düzenleyicilerin ve toplulukların katılımıyla XDC01 protokolü etrafında tam bir ekosistem geliştirmektir.

XinFin Ağı’nın Özellikleri

ISO20022 standardına sahip olan XinFin ağı; Swıft gibi sistemlerle ve çeşitli bankacılık platformları ile uyum içinde çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Dünya Ticaret Örgütü ve Uluslararası Ticaret Odası’nın hazırlattığı bir blockchain raporunda da yer alan XinFin ağı, temel varlık olarak XDC token kullanır.

Ağ’ın operasyonlarını desteklemek ve üzerinde oluşturulan merkeziyetsiz uygulamalara gereken gücü sağlayabilmek için temelde XDC token kullanılır.

XDC token’in kullanıldığı diğer başlıca platformlar MyContract, iFactor, TurantPay ve TradeFinex’tir.

XDC Coin Piyasa Verileri

Piyasa verileri, genellikle kripto varlıkların fiyatlarını, hacmini, arz-talep dengelerini, 24 saatlik işlem hacmini, günlük işlem hacmini ve diğer bilgileri içerebilir. Bu veriler, genellikle çeşitli kripto para borsalarından veya veri sağlayıcılarından toplanır ve yatırımcıların erişebildiği birçok platformda mevcuttur.

Kripto varlıkların piyasa verileri, ayrıca teknik analiz yöntemleri ile incelenebilir. Bu yöntemler arasında, fiyat hareketleri, hacim, trendler ve diğer göstergeler ile ilgili grafikler ve analizler yer alır. Bu analizler, yatırımcıların kripto varlıkların gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmelerine ve yatırım kararlarını almalarına yardımcı olabilir.

XDC Coin Fiyatı Ne Kadar?

Kripto varlıklarda fiyat, varlığın piyasada alınıp satılabileceği değerdir. Fiyat, arz ve talep dengesine göre belirlenir. Örneğin, yüksek talep ile az arz arasındaki dengede olan bir kripto varlığın fiyatı yükselebilir. Aynı şekilde az talep ile yüksek arz arasındaki dengede olan bir kripto varlığın fiyatı düşebilir.

xdce-crowd-sale

XDC Network (XDC)

0.039341 $

XDC Arzı Ne Kadar?

Arz, yatırımcılar için önemli bir faktördür çünkü arzın az olması fiyatların yükselmesine neden olabilir. Ayrıca arz-talep dengesi, piyasa fiyatlarını etkileyen bir faktördür. Örneğin, yüksek arz ile yüksek talep arasındaki dengede olan bir kripto varlık fiyatlarının daha istikrarlı olmasına neden olabilir.

Dolaşımdaki XDC arzı 14 milyarken, toplamda ise 37.808.218.950.3 XDC coin arzı bulunmaktadır.

xdc

XDC Coin Hangi Borsalarda?

Kripto varlıklar, genellikle borsalarda listelenir. Bu borsalar, yatırımcıların kripto varlıkları alıp satabildiği veya takas ettiği platformlardır. Kripto varlıkların borsalarda listelenmesi, yatırımcıların kolayca erişebildiği ve alım satım yapabildiği bir ortam yaratır.

Borsalar, kripto varlıkların listelenmesi için belirli bir kriter seti oluştururlar. Bu kriterler arasında, varlığın kalitesi, ekip üyeleri, proje hedefleri, güvenliği gibi faktörler yer alır. Borsalar, ayrıca varlığın listelenmesi için ücret talep edebilir veya varlığın performansını sürekli olarak izleyebilir.

XDC’nin listelendiği borsalar aşağıdaki gibidir:

  • Bitrue
  • Indodax
  • Bitfinex
  • STEX
  • WBF Exchange
  • Hotbit
  • Mercatox
  • BuyUcoin

XinFin; Circle, R3, AiX, Copper, IndSoft, Singapur National Technological University gibi kurum ve şirketlerle ortaklı yürütmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner