Yükleniyor...

Threshold (T) Coin Neden Yükseliyor? Ocak 2023

Threshold son 24 saatte yüzde 100'ün üzerinde artış gösterdi.

t coin

Threshold son 24 saatte yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. Kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bu ani yükseliş ise merak konusu oldu. T Coin ile ilgili araştırmalar hız kazanırken “Threshold neden yükseliyor?” sorusu Coinbase tarafından yapılan açıklama yanıtlamış oldu.

T Coin Neden Yükseliyor?

T Coin olarak da bilinen Threshold son 24 saatte yüzde 100’ü aşan bir yükseliş kaydetti. Threshold Coinbase tarafından listelendikten sonra ani bir artış gösterdi.

Coinbase Twitter hesabından yapılan açıklamada listeleme yol haritası için şu ifadeler kaydedildi:

“6 Şubat 2023 tarihinde, Türkiye saati ile 20:00 veya civarında, NU ve KEEP için alım satım işlemlerini devre dışı bırakacağız.

NU ve KEEP fonlarınız sizin için erişilebilir olmaya devam edecek ve fonlarınızı istediğiniz zaman çekme olanağına sahip olmaya devam edeceksiniz.

25 Ocak 2023’te, TSİ 20:00 veya civarında Coinbase’de, alım satımın desteklendiği bölgelerde T için transferleri açacağız.

26 Ocak 2023 tarihinde, TSİ 20:00 veya civarında T için alım satım işlemlerinin başlaması beklenmektedir.

Coinbase’de NU/KEEP tutuyorsanız ve T’ye takas etmek istiyorsanız, paranızı kendi cüzdanınıza (örneğin Coinbase Wallet) çekebilir ve ardından NU/KEEP tokenlerinizi T’ye T Network kontrol panelinden dönüştürebilirsiniz.”

Threshold (T) Coin Nedir?

Threshold (T), Keep Network ve NuCypher tarafından gerçekleştirilen ve iki merkeziyetsiz ağ arasındaki bir zincir üstü birleşmenin sonucunda ortaya çıkmış bir ağdır. Ağın amacı, akıllı sözleşmelerin özel şifreli verilere erişmesine ve bunları yönetmesine olanak sağlamaktır.

T ağı Keep Network ile NuCypher’ın birleşmesi ile oluşturuldu. Yani Threshold ağının kurucuları, Keep’in kurucusu Matt Luongo ile NuCypher kurucuları MacLane Wilkinson ve Michael Egorov’dur. Birleşme fikri Şubat 2021’de ortaya atılmış, Haziran 2021’de ise her iki platformun da topluluk üyeleri ve token sahipleri tarafından onaylanmıştır.

T coin, Threshold ağının yerel kripto para birimidir. T token, ağ üzerinde düğüm stake etmek için kullanılabileceği gibi gelir elde etmek için kapsama havuzlarına (coverage pools) da kilitlenebilir. Aynı zamanda sahiplerine ağın yönetişiminde de söz hakkı verir. Yani T token sahipleri, bu ağın geleceği için alınacak kararlarda Threshold DAO aracılığıyla oy kullanabilir.

T Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

T coin satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği borsaları bilmek gerekir. Sonrasında ise bu borsalardan birinde hesap oluşturarak alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir.

T token satın almak için aşağıdaki 5 adım takip edilmelidir:

 1. Adım: Threshold Network Token satın almak için listeleme yapan borsalardan birinin web sitesine girin.
 2. Adım: KYC bilgileriniz ile borsaya üye olun.
 3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın.
 4. Adım: Borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak Threshold Network Token alım emri girin.
 5. Adım: Hesabınıza geçen Threshold Network Token’ları borsada veya donanım cüzdanlarında saklayabilirsiniz.
threshold

Threshold Network Piyasa Verileri

Threshold Network piyasa verileri, T coin fiyatı, hacmi, arz ve talep dengeleri gibi bilgileri içermektedir. Bu veriler, T token’ın gelecekteki performansı hakkında bilgi veren göstergeler olarak kabul edilir.

Fiyat verileri: Bu veriler, kripto paraların belirli bir zaman diliminde nasıl değerlendiğini gösterir. Fiyat hareketleri, yatırımcıların kripto paraların gelecekteki performansı hakkında fikirlerini oluşturmasına yardımcı olur.

Hacim verileri: Bu veriler, kripto paraların belirli bir zaman diliminde ne kadar hacimde işlem gördüğünü gösterir. Hacim verileri, kripto paraların popülaritesini ve yatırımcıların ilgisini ölçebilir.

Arz ve talep dengeleri: Bu veriler, kripto paraların belirli bir zaman diliminde arz ve talebin dengesini gösterir. Arz ve talep dengeleri, kripto paraların fiyat hareketlerini etkileyebilir.

T fiyatı son 24 saatte yüzde 145 artış gösterirken, işlem hacmi ise 1.3 milyar olarak kaydedildi.

T Coin Arzı Ne Kadar?

Dijital para arzı, bir dijital paranın mevcut olarak ne kadar miktarda olduğunu veya gelecekte ne kadar miktarda üretileceğini ifade eder. Arz, genellikle bir dijital paranın toplam miktarı olarak tanımlanır ve bazı dijital paralar sınırlı arzda olabilir.

T coin ise toplamda 10.5 milyar adet arza sahiptir.

threshold coin

Threshold En Yüksek Kaçı Gördü?

Dijital paraların fiyatı, arz ve talebe göre belirlenir. Arz, bir dijital paranın mevcut olarak ne kadar miktarda olduğunu ifade ederken, talebi ise insanların o dijital paranın ne kadar değerli olduğuna inandıklarını gösterir. Eğer arz az ve talebi yüksek ise, fiyat yüksek olacaktır. Eğer arz fazla ve talebi düşük ise, fiyat düşecektir.

T Coin en yüksek fiyatı yani ATH seviyesi 2 Mart 2022 tarihinde 0,22 USD olarak görülmüştür.

Threshold En Düşük Kaçı Gördü?

Kripto paraların en düşük fiyatları, arz ve talebin dengesi, regulasyonlar, kurumsal yatırımcıların ilgisi, teknolojik gelişmeler ve spekülatif beklentiler gibi birçok faktör nedeniyle değişebilir. En düşük fiyatlar genellikle uzun vadeli düşüşler sonucu oluşur ve ne zaman görüleceği önceden tahmin edilemez.

T Coin en düşük ATL fiyatı 29 Aralık 2022’de 0,014 USD’dir.

Threshold Network Hangi Borsalarda?

Kripto paraları borsalarda satın almak için öncelikle bir kripto para borsasına kaydolmanız gerekmektedir. Kaydolduktan sonra, borsada mevcut olan fiat para (USD, EUR, vb.) veya diğer kripto paralar ile kripto paralarınızı satın alabilirsiniz. Bu işlemler için genellikle bir banka hesabı veya kredi kartı gerekir. Kripto para borsaları arasında Binance, Coinbase, Kraken gibi popüler seçenekler bulunmaktadır.

T coin’in yer aldığı borsalardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • Kraken
 • KuCoin
 • Gate.io
 • OKX
 • Huobi
 • Hotbit

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner