Yükleniyor...

Amerikan Bankaları Dijital Cüzdan Başlatıyor

Amerika'nın en büyük bankaları olarak tabir edilen; JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo gibi bankalar ortak bir dijital cüzdan çıkarma hazırlığında.

Amerikan Bankalari Dijital Cuzdan Baslatiyor

Amerika’nın en büyük bankaları olarak tabir edilen; JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo gibi bankalar ortak bir dijital cüzdan çıkarma hazırlığında.

Kripto para piyasalarının yükselişe geçmesi, düzenleme ve denetleme konularını da gündeme getirdi. Artan tartışmalar ortasında, bir diğer hamle de Amerika’nın en büyük bankalarından geldi. JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo ve birçok banka, dijital varlıklar konusunda adımlarını hızlandırdı. Apple Pay ve PayPal taraflarına rakip olmak isteyen bankalar, Zelle yardımıyla bir dijital cüzdan oluşturma hazırlığındalar.

Amerikan Bankaları Dijital Cüzdan Çıkarıyor

Amerika’nın dev bankaları, ödeme devleri Apple Pay ve PayPal’ın pazar payından nasiplenmek istiyor. Bankalar, ortaklaşa bir dijital cüzdan oluşturmak amacıyla harekete geçti.

Ortak hareket eden bankalar; JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Capital one Financial, US Bancorp, PNC Finansal Hizmetler Grubu ve Truist Financial oldu.

Cüzdanın oluşumunda para transferleri hizmeti sunan Zelle’den yardım istenildi. Bu cüzdanın hayata geçirilmesiyle, bankaların dijital varlıklar alanındaki girişimlerine bir yenisi eklenecek. Yapılan haberlere göre, bankaların dijital cüzdanı 2023’ün ikinci yarısında çıkabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner