Yükleniyor...

Trump Tweet Attı, Bitcoin’in Google Aramaları Uçtu!

ABD Başkanı Donald Trump'ın "hayranı değilim" diyerek Bitcoin'i ve kripto paraları hedef aldığı tweet'leri sonrası Bitcoin'in Google aramalarında ciddi bir yükseliş kaydedildi.

Google Bitcoin Aramaları

ABD Başkanı Donald Trump’ın “hayranı değilim” diyerek Bitcoin’i ve kripto paraları hedef aldığı tweet’leri sonrası Bitcoin’in Google aramalarında ciddi bir yükseliş kaydedildi.

Trump, bugün en büyük kripto para birimi Bitcoin’i ve diğerlerini hedef olarak, “yasadışı yollarda kullanımlarının yaygın olduklarını, çok değişken ve bir para olmadıklarını” belirttiği bir dizi tweet atmıştı. Tweet’lerin ardından BTC/USD yüzde 1,3 yükseldi.

Trump’ın eleştirileri sonrası sadece Bitcoin’in fiyatı yükselişe geçmedi, aynı zamanda Bitcoin’in Google aramaları da yükseldi. Google Trends’in verilerine göre, ABD’den yapılan “Bitcoin” aramaları o saatlerde ciddi oranda arttı.Bitcoin Google TrendsGoogle, arama ilgisini belirli bölge ve zaman içindeki grafikte en yüksek noktayla göreli olarak gösterir. 100 değeri, terimin en yüksek popülerliğe sahip olmasıdır. 50 değeri, terimin bunun yarısı kadar popüler olduğu anlamına gelir. 0 değeri ise bu terim için yeterince veri olmadığı anlamına gelir. Tweet’lerin ardından Bitcoin’in Google aramaları 89 değerini gördü.

En büyük kripto para birimi şu sıralar 11.727 dolardan işlem görüyor. Piyasa hakimiyeti ise yüzde 65,2 seviyesinde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x