Yükleniyor...

Türkiye’yi yasaklayan AltLayer geri adım attı

Airdrop dağıtımında Türkiye'yi yasaklı bölgeler listesine ekleyen AltLayer (ALT) Türk kullanıcıların baskısı sonucunda yasağı kaldırdı.

Türkün gücü AltLayer

Airdrop dağıtımında Türkiye’yi yasaklı bölgeler listesine ekleyen AltLayer (ALT) Türk kullanıcıların baskısı sonucunda yasağı kaldırdı.

Kripto para piyasasının çalkantılı ilerlediği bugünlerde airdrop furyası tüm hızıyla devam ediyor. Birçok kripto yatırımcısı, kripto piyasasına giriş yapacak projelerde önceden yer edinerek airdrop kazanmaya çalışıyor. Bu projelerden biri AltLayer, ses getirecek bir airdrop dağıtımıyla ve Binance Launchpad’iyle piyasaya giriş yapacağını duyurdu.

AltLayer kısa sürede yoğun ilgiyi arkasına aldı. Birçok Türk kripto yatırımcısı da AltLayer’dan airdrop hakkı kazandı. Ancak AltLayer, Türkiye’yi yasaklı bölgeler listesine ekleyerek airdrop hakkı kazanan Türk yatırımcıların tepkisini çekti. Türklerin yoğun baskısı neticesinde AltLayer’dan geri adım geldi.

Airdrop bilmecesi: AltLayer’dan tepki çeken karar

Tamamen açık kaynaklı ve merkeziyetsiz protokol AltLayer, Binance Launchpad’iyle birlikte kripto piyasasına giriş yapacak. AltLayer, büyük bir çıkış yapmaya hazırlanırken, airdrop dağıtımının da son aşamasına geldi.

AltLayer ciddi bir katılımın olduğu airdrop sürecinin ardından ilginç bir olaya imza attı. AltLayer ekibi yasaklı bölgeler listesini açıkladı. Listede Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin yanı sıra Türkiye de yer aldı. Proje ekibi yasaklı bölgeleri, airdrop başlangıcından önce duyurmak yerine, dağıtım aşamasına gelindiğinde duyurdu.

altlayer türkiye yasağı

Türkiye’nin airdrop’tan hak kazanamayacak ülkeler arasında gösterilmesi, airdrop sürecinde katılım sağlayan Türk yatırımcılar tarafından tepki topladı. Birçok Türk yatırımcı, AltLayer’ın Discord ve Telegram kanallarından tepkisini dile getirdi.

altlayer türk

Türk yatırımcıların baskısına cevap veren AltLayer ekibi, Türkiye’deki yasal süreçlerin nasıl işlediğini inceleyeceklerini ve güncelleme geçeceklerini açıkladı. Ekibin Türk yatırımcıları sakinleştirmesinden kısa bir süre sonra, AltLayer Türkiye’yi yasaklı bölgeler listesinden çıkardı.

Türk yatırımcılar yoğun baskıları sonucunda hak ettikleri airdrop’ları alabilecek. AltLayer’ın yerel token’ı ALT, 25 Ocak günü Binance’te listelenecek. Token’ın maksimum arzı 10 milyar ALT olarak belirlendi. Dolaşımdaki ilk arz ise 1,1 milyar ALT olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner