Twitter Eski CEO’su Dorsey, Yeni Fonla Dava Edilen Bitcoin Geliştiricilerine Destek Olacak • Coinkolik
Yükleniyor...

Twitter Eski CEO’su Dorsey, Yeni Fonla Dava Edilen Bitcoin Geliştiricilerine Destek Olacak

Twitter eski CEO’su Jack Dorsey, dava edilen Bitcoin geliştiricilerini savunmaya yardımcı olacak yeni bir fon oluşturdu.

twitter eski ceosu dorsey yeni fonla dava edilen bitcoin gelistiricilerine destek olacak

Twitter eski CEO’su Jack Dorsey, dava edilen Bitcoin geliştiricilerini savunmaya yardımcı olacak yeni bir fon oluşturdu. 

Dorsey, Bitcoin topluluğuna destek olmaya devam ediyor. Twitter’dan ayrılmasının ardından, Dorsey’in Bitcoin’e nasıl katkı sağlayacağı merak konusu olmuştu. Kısa bir sessizliğin ardından Dorsey, Bitcoin geliştiricilerine özel bir fonla yeniden gündeme geldi. Dorsey, Bitcoin geliştiricilerini davalara karşı savunacak yeni bir fon oluşturdu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bitcoin Legal Defence Fund, öncelikle Craig Wright’ın Tulip Trading Limited tarafından “güvenlik görevinin ihlali” iddiasıyla dava edilen Bitcoin geliştiricilerinin yardımına koşacak. Fon, geliştiricilere çalışmalarını kesintiye uğratabilecek yasal anlaşmazlıklarda yardımcı olmayı hedefliyor. Bunu ise savunma danışmanlarının atanmasına yardımcı olarak, savunma stratejileri geliştirerek ve yasal belgeleri hazırlayarak yapacak. Dorsey konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda fon, faaliyetleri için ek para toplamayı amaçlamıyor, ancak daha fazla yasal işlem için veya personel için ödeme yapmak gerekirse, yönetim kurulunun talimatıyla bunu yapacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x