Yükleniyor...

Ukrayna’da Stellar (XLM) Blockchain’i Üzerinde Dijital Para Pilot Uygulaması Gerçekleştirilecek

Stellar Development Foundation'ın açıklamasına göre, Ukrayna'nın ulusal para birimi Grivna'nın dijital pilot uygulaması Stellar Blockchain'i üzerinde gerçekleştirilecek.

ukrayna

Stellar Development Foundation’ın açıklamasına göre, Ukrayna’nın ulusal para birimi Grivna’nın dijital pilot uygulaması Stellar Blockchain’i üzerinde gerçekleştirilecek.

FinTech firması Bitt ve TASCOMBANK tarafından yürütülecek olan pilot uygulama, Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın teşvikiyle beraber, Ukrayna Merkez Bankası’nın denetiminde gerçekleştirilecek.

Bakanlık geçtiğimiz Ocak ayında bir dijital para birimi oluşturmak için Stellar ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bakanlık, ulusal para birimiyle daha hızlı ve daha verimli ödemeler gerçekleştirilmesini planlıyordu.

Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov gerçekleştirdiği basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bu pilot proje, elektronik para ihracı için teknolojik bir temel olarak hizmet edecek ve Ukrayna’da ödeme ve finansal altyapı yeniliklerini ilerletmek için atılmış bir sonraki önemli adımdır”

Kripto paralar Ukrayna’da popüler hale gelmeye devam ediyor. Chainalysis’in verilerine göre Ukrayna, dünyadaki en fazla kripto benimseyen ülkelerin başında yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x