Yükleniyor...

Uniswap (UNI) Fiyat Tahminleri: Uzmanların 2020 ve 2021 Öngörüleri

Son zamanların popüler platformlarından birisi olan Uniswap, bundan birkaç gün önce yerel token’ını duyurarak harika bir airdrop’a imza atmıştı.

uniswap fiyat tahminleri UNI fiyat tahminleri

Son zamanların popüler platformlarından birisi olan Uniswap, bundan birkaç gün önce yerel token’ını duyurarak harika bir airdrop’a imza atmıştı. Uniswap’ın piyasaya sürdüğü UNI sayesinde birçok kişi iyi bir kazanç sağlamış oldu. Peki bu kazançlar devam edecek mi? Analistler ve yatırımcılar UNI fiyat tahmini konusunda neler söylüyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle kısaca Uniswap (UNI) nedir, ne değildir ona bakalım. Uniswap, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir borsadır. Bu borsada kontrol tamamen kullanıcının elindedir. Zaten kripto para sektöründe bu kadar ünlü olmasının sebebi de bu özelliğidir. Uniswap ile ERC20 token’larını ve ETH’yi takas etme şansı bulunmaktadır. Uniswap’te işlem yapmak oldukça basittir. Fakat yine de bu konuda profesyonel olunmadığı sürece zarar etme olasılığı da yüksektir.

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap’ın piyasaya sürdüğü yerel token’ı UNI, son zamanların en büyük sükse yapan kripto para birimlerinden birisi oldu. Platform, 1 Eylül’den önce Uniswap’te işlem yapmış her kullanıcısına 400 UNI hediye etti. Bu da token’ın daha da popüler hale gelmesini sağladı.

Uniswap Protokolü kurulduğu günden bu yana merkezi olmayan bir finans altyapısı olarak hizmet etmektedir. Uniswap, artık kripto para topluluğunda gelişime açık iyi bir konuma sahip. UNI de aslında tam olarak bu amaca hizmet etmektedir.  UNI, ortak topluluk sahipliği ve canlı, çeşitli ve özel bir yönetişim sistemi sağlayarak protokolü geleceğe aktif olarak yönlendirir. Bu nedenle de UNI aslında oldukça önemlidir.

Uniswap’in bu kadar önemli bir konumda olması ve DeFi’ın popülerliği, UNI’nin geleceği konusunda analistleri olumlu düşünmeye itiyor. Birçok analist, kripto para biriminin daha da yükseleceği konusunda hemfikir. Bununla beraber elbette tam zıttı bir düşünce yapısına sahip olanlar da var. Bu kişiler de genellikle DeFi’ın bir balon olduğunu düşünenler.

Uniswap Kullanmanın Avantajları

 • Merkezi olmayan bir platform. Aracı kurumlara yani üçüncü şahıslara bağlı değil. Herkes web3 aracılığıyla bir Uniswap sözleşmesine bağlanabilir ve bunların üzerine özel uygulamalar oluşturabilir.
 • Herhangi bir ERC20 token’ı için bir değişim yaratma yeteneği sunar.
 • Balinalar, piyasa oranı denklemi ve içerdiği sınırlamalar nedeniyle büyük olasılıkla Uniswap’i hedeflemeyecektir.
 • Kar amacı gütmez
 • Diğer merkezi olmayan borsalara kıyasla ticaret yapmak ucuzdur
 • Tüm likidite sağlayıcıları arasında bölünmüş %0,3 komisyonla herkesin katkıda bulunabileceği likidite havuzları mevcuttur
 • Genişletilebilir / üzerine inşa edilebilir. Özel havuzlar, geliştirici ihtiyaçlarına esneklik ekleyerek başlatılabilir

Uniswap’in Dezavantajları

 • Döviz kurlarını kontrol altında tutmak için arbitraj ticareti gerekir. Bu nedenle Uniswap döviz kurlarını dengede tutmak için her zaman başka döviz biçimlerine ihtiyaç olacaktır.
 • Takas yapmak için gas kullanılması gerekmektedir. Bu ücretler şimdilik oldukça yüksektir. Ethereum ölçeklendikçe bu gas fiyatları önemli ölçüde azalacak ve sonunda sorun olmayacak.
 • Hala deneysel. Uniswap hala geliştirme aşamasındadır.

UNI Fiyat Tahminleri

Uniswap, kuruluşundan bir süre sonra ERC20 protokol yönetişim token’ını piyasaya sürdü. Başlangıçta platform tarafından resmi bir duyuru yapılmadı. UNI bir nevi sürpriz oldu diyebiliriz. Buna rağmen dünyanın en önemli borsalarından Binance lansmanın hemen ardından UNI Token’ı listeledi. UNI, Ethereum blok zincirine dayalı merkezi olmayan bir borsa token’ıdır. UNI’yi tanıtmanın ana nedeni, topluluk sahipliğini ve adanmış yönetişim sistemini paylaşmaya olanak sağlamaktır. Kısacası, UNI token’ı gelecekte Uniswap protokolüne rehberlik edecektir.

UNI 1 milyar arza sahip olacak ve arzın %60’ı topluluk üyelerine dağıtılacak. Bununla birlikte, UNI Token sahibi, token takasının %0,05’ini kazanabilecek ancak likidite sağlayıcı ödülleri 0,25’e düşürülecek.

Digital Coin UNI Fiyat Tahminleri

Digital Coin isimli platform Uniswap’ın token’ı UNI hakkında birkaç yıllık fiyat tahmininde bulundu. Bu tahminleri şu şekilde listelememiz mümkün olacak:

 • 2021: 8.73 dolar
 • 2022: 11.51 dolar
 • 2023: 13.86 dolar
 • 2024: 14.76 dolar
 • 2025: 17.68 dolar
 • 2026: 16.54 dolar
 • 2027: 21.31 dolar

Cryptocurrency Price Prediction Platformu UNI Fiyat Tahminleri

Cryptocurrency Price Prediction platformunda yer alan UNI 2020 fiyat tahminleri de şu şekilde:

 • Ekim 2020: 15.52 dolar
 • Kasım 2020: 19.66 dolar
 • Aralık 2020: 23.28 dolar

Platform, 2021 yılı için de tahminlerde bulundu. 2021 Ocak ayında UNI fiyatı 15 dolara geriliyor. Fakat daha sonra yükselişe geçiyor. Platformun 2020 Ocak ayı için beklentisi 43.46 dolar.

Picka Crypto UNI Fiyat Tahminleri

Destek / direnç, trend çizgileri, hareketli ortalamalar ve RSI gibi basit göstergeler kullanarak, 3, 6 ve 12 ay önceden makul ölçüde doğru bir Uniswap fiyat tahmini oluşturabilirsiniz. Picka Crypto, UNI’nin önümüzdeki birkaç ay içinde 10-15 dolar civarında bir yere ulaşabileceğini düşünüyor. Platforma göre 2021’den 2025’e kadar, Uniswap ekibi ürün geliştirmeye devam ettikçe ve bu ürünler hedef kitle tarafından benimsendikçe, UNI’nin 20 dolar – 100 dolar alanını ziyaret edebilir. Picka Crypto’ya göre bu UNI fiyat tahmini, UNI’nin fiyatını yönlendiren mevcut uzun vadeli eğilimin büyük bir aksaklık olmaksızın yukarı yönde devam ettiğini varsayan birkaç veri setine ve tahmine dayalı modellemeye dayanmakta.

Cole Kennely UNI Fiyat Tahminleri

DeFi NYC kurucusu Cole Kennely de Twitter üzerinden UNI’nin geleceği konusunda tahmin yaptı. Kennely’e göre UNI yakın zamanda ilk 3 kripto para arasına girecek.

Uniswap (UNI), yazının yazıldığı sırada 5.47 dolardan işlem görüyordu. UNI fiyatı bugüne kadar en yüksek seviyeyi 18 Eylül 2020’de 8.39 dolarla gördü. En düşük seviye ise 17 Eylül’de 1.09 dolardı.

Şu sıralar DeFi’ın bir balon olduğunu dile getiren insan sayısı hiç de az değil. Bu nedenle UNI’nin fiyatının yükseleceğini ifade edenlerin yanı sıra büyük bir düşüş yaşayacağını söyleyenler de çok. Gelecekte DeFi’ın ve Uniswap’in nasıl işler başaracağına da bağlı olarak token’ın fiyatlanmasında farklılıklar yaşanabilir. Tabi net bir şey söylemek mümkün değil. Gelecekte platformun kullanımı bize her şeyi yavaş yavaş gösterecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner