Yükleniyor...

Ünlü analist, Bitcoin’de patlama yaptıracak o unsuru söyledi

Bitcoin ayıları son birkaç aydır her büyük yükselişte satış yapıyor ve analistler, BTC'nin ATH yapmasıyla bu döngüyü kıracağını söylüyor.

bitcoin btc ath

Bitcoin ayıları son birkaç aydır her büyük yükselişte satış yapıyor ve analistler, BTC’nin ATH yapmasıyla bu döngüyü kıracağını söylüyor.

Kripto analisti Daan Crypto Trades, X’teki 13 Haziran tarihli bir gönderide, “Piyasanın büyük bir likidite artışına ihtiyacı var” diye yazdı. Trader, “her yükselişe satış yapmak son zamanlarda popüler oldu” diye açıkladı ve bu döngüyü sona erdirmenin en iyi yollarından birinin “Bitcoin için her zaman tüm zamanların en yüksek seviyesidir” dedi.

Bitcoin’de esas yükselişler ne zaman başlayabilir?

Cointelegraph Markets Pro’nun verilerine göre BTC, 11 Mart’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.808 doların yüzde 10 altında 67.474 dolar seviyesinde işlem gördüğünü kaydetti.

Daan Crypto Trades, fiyatın hızlı bir şekilde yükselebileceğini ve “fiyatın yükselmesi dışında her zaman bir katalizöre ihtiyaç duymadığını” söyledi. Bu gelişme, yatırımcıların daha fazla BTC satın almasına olanak tanıyan yüksek likidite gerektirir, bu da daha sıkı bir alış-satış marjına ve fiyatların yükselmesine neden olur.

Neyse ki Bitcoin boğaları için bu likidite yakında gelebilir; çünkü en büyük kurumsal BTC sahibi MicroStrategy, ek BTC satın alımı için 500 milyon dolar fon toplama planını açıkladı.

Daan Crypto Trades, MicroStrategy haberlerine tepki olarak 13 Haziran tarihli bir gönderide “Bu sizin için 500 milyon dolarlık yeni bir likidite ivmesi” dedi.

Analist ayrıca, spot Bitcoin ETF’lerine artan girişlerin, BTC’yi konsolidasyondan çıkarmak için gereken likiditeyi artırabileceğini de ekledi. Diğer bir analist Jelle de benzer düşünceyi paylaşarak, 12 Haziran’da spot Bitcoin ETF’lerine 100 milyon dolardan fazla girişin ve MicroStrategy’den BTC’ye aktarılacak olası 500 milyon doların fazlasının piyasanın ihtiyaç duyduğu likiditeyi sağlayabileceğini açıkladı.

Bitcoin’de akümüle süreci devam ediyor

Kripto yatırımcısını bir süredir sıkan BTC’deki akümülasyon süreci devam ediyor. Popüler analist Rekt Capital’e göre halving sonrasında başlayan akümüle süreci Eylül 2024’e kadar sürebilir. Analist, 13 Haziran’da X ile ilgili bir gönderide şunları söyledi: “Bu döngü, zamanla kaçınılmaz olarak yukarı yönlü kırılacaktır.”

Mags, 9 Haziran tarihli bir gönderide 79.500 X takipçisine “Tüm konsolidasyonlar arasında mevcut konsolidasyon en uzun olanı” dedi.

2020 Bitcoin halving’inden sonraki bir önceki döngüde, Bitcoin fiyatının patlamasından önce 21 günlük bir konsolidasyon dönemi vardı ve sonunda Kasım 2021’de 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2017’de konsolidasyon süresi 48 gündü.

Daan Crypto Trades, Bitcoin’in herhangi bir değişiklik göstermediğini ve “yatırımcıların sıkılmasından dolayı fiyatın hala 67.000 ila 72.000 dolar aralığında yatay bir seyir izlediğini” açıkladı ve BTC’nin muhtemelen “yatay seviyelere sadık kalacağını” ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner