Yükleniyor...

Kripto paralarda bugün: Hangi gelişmeler öne çıktı?

Bitfarms, rakibi Riot Platforms'un Bitfarms'tan daha fazla hisse satın almasıyla ABD pazarında daha da genişliyor.

bitcoin kripto

Bitfarms, rakibi Riot Platforms’un Bitfarms’tan daha fazla hisse satın almasıyla ABD pazarında daha da genişliyor. Holograph’ın token’ı bir saldırının ardından büyük ölçüde düştü. Bunlara ek olarak Gary Gensler, spot Ethereum ETF’lerinin yakında işlem görmeye başlayabileceğini söyledi. Peki kripto para piyasası için 14 Haziran nasıl geçti?

bitcoin ajanda kripto

Kripto madencilik şirketi Bitfarms, faaliyetlerini artırıyor

Bitfarms, 14 Haziran’da Sharon, Pensilvanya’da 120 megavatlık (MW) yeni bir saha kurarak Amerika Birleşik Devletleri’ne genişlediğini duyurdu.

Genişlemenin Bitfarms’ın operasyonel ayak izini iyileştirmesi, 2025 yılına kadar 8 EH/s kapasitesini desteklemesi ve şirketin toplam güç kapasitesini mevcut kapasiteye göre yüzde 170 artışla 648 MW’a çıkarması bekleniyor.

Bitfarms’ın genişleme duyurusunun yanı sıra Riot Platforms, Bitfarms’taki sahiplik hissesini yüzde 14’e çıkardığını da duyurdu. Riot tarafından satın alınan Bitfarms’ın ek 1.432.063 adi hissesi, Bitfarms’ın ihraç edilmiş ve tedavüldeki hisselerinin yaklaşık yüzde 0,35’ini temsil ediyor.

Holograph, hack kurbanı oldu

Tokenizasyon platformu Holograph‘ın token’ı, bir bilgisayar korsanının protokolün operatör sözleşmesine saldırması ve 14 Haziran’da 14,4 milyon dolar değerinde 1 milyar HLG basmasının ardından yaklaşık yüzde 80 düştü .

Saldırgan, akıllı sözleşme güvenlik açığından yararlanarak dokuz işlemde 1 milyar HLG token’ı bastı ve 10 dakika sonra HLG’nin fiyatı düşmeye başladı.

Sonraki dokuz saat içinde token yüzde 79,4 düşüşle 0,014 dolardan 0,0029 dolara düştü ve piyasa değeri de yaklaşık 22 milyon dolardan 4,8 milyon dolara düştü.

CMT Digital kripto araştırmacısı Matt Casto, bilgisayar korsanının 26 gün önce Holograph’ın operatör sözleşmesi adresini finanse eden “kötü niyetli bir geliştirici” olduğuna düşünüyor. Holograph, X’te kendi soruşturmasını başlattığını ve kolluk kuvvetleriyle iletişime geçtiğini söyledi.

Spot ETH S-1 onayları muhtemelen bu yaz gelecek

SEC Başkanı Gary Gensler, spot Ether (ETH) ETF’lerinin ABD’de ne zaman işlem görmeye başlayabileceği konusunda geçici bir zaman çizelgesi verdi .

13 Haziran’da Senato Bankacılık Komitesi önündeki duruşmada Gensler, düzenleyicinin ETH varlık yöneticileri için S-1 kayıt beyanlarını “yaz boyunca” onaylamasını  beklediğini söyledi.

23 Mayıs’ta SEC, birçok varlık yöneticisi için 19b başvurularını onayladı . Ancak yeni ETH ETF’lerin işlem görmeye başlayabilmesi için S-1 başvurularının da onaylanması gerekiyor.

Gensler, “Borsalardan önümüze çıkan Ethereum borsasında işlem gören başvuruların (sanırım sekiz ya da dokuz tane vardı) hepsi ortaklaşa onaylandı” dedi. “Bireysel ihraççılar hala sorunsuz çalışan kayıt süreci üzerinde çalışıyor ve bu yaz boyunca bir ara olacağını hayal ediyorum…”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner