Yükleniyor...

TON ATH yaptı: Notcoin’de (NOT) hareketlilik artıyor

Toncoin'in (TON) son artışıyla Notcoin (NOT) yüzde 15'in üzerinde yükseliş yaşayarak ATH'ye göz dikti.

telegram not to

Toncoin’in (TON) son artışıyla Notcoin (NOT) yüzde 15’in üzerinde yükseliş yaşayarak ATH’ye göz dikti.

NOT, popüler Telegram tabanlı “tap-to-earn” oyununun kullanıcılarına airdrop yoluyla dağıtılan TON blockchain üzerindeki token’ıdır. Oyun, Telegram CEO’su Pavel Durov’un oyun hakkında yazdığı ve katılım düzeyini övdüğü noktaya kadar son derece popüler olduğunu kanıtladı. TON’un 8 doları geride bırakmasıyla gaza basan NOT büyük bir ilgi topladı.

ton coin

Tap-to-earn çılgınlığı hız kesmiyor

Her iki fiyat artışı da, Hamster Kombat ve Yescoin gibi diğer çeşitli Telegram tabanlı “kazanılacak x” oyunlarının artan popülaritesinin ortasında meydana geldi. Bu oyunların birçoğunun dünya çapında on milyonlarca katılımcıya sahip olduğu iddia ediliyor ancak botların bu rakamları ne ölçüde artırdığı belli değil.

Oyunların popülaritesi ve kaydolma, cüzdan alma ve bunlara katılma kolaylığı, şüphesiz TON blokzinciri etkinliğini ve istatistiklerini güçlendiriyor. Bazı istatistikler TON blokzincirindeki günlük aktif cüzdan sayısının Ethereum‘u aştığını bildiriyor. Ancak bu istatistikler Katman-2’leri içermiyor. Tonstat’a göre TON blokzincirindeki günlük aktif cüzdan sayısı şu anda 547.000’in üzerinde ve net bir yükseliş trendinde. 

Tap-to-earn trendinin her geçen gün daha geniş kitleleri yakalaması, haliyle de Telegram’daki oyunlara olan ilgiyi artırdı. Günün her anında bu oyunları oynayan Telegram kullanıcıları, kripto endüstrisine yeni bir soluk kattı. Bu gelişmeler eşliğinde piysada değeri açısından ilk 10’a giren TON, önümüzdeki boğa sezonunda adından sık sık söz ettirecek gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner