Yükleniyor...

Bu 5 altcoin göze çarptı: Yükseliş habercisi

14 Haziran'da Bitcoin (BTC) 65 bin dolara iğne atsa da bazı altcoin'lerin kısa sürede yükselişe geçmeyi bildi, altcoin piyasasında son durum ne?

altcoin boga kripto

14 Haziran’da Bitcoin (BTC) 65 bin dolara iğne atsa da bazı altcoin’lerin kısa sürede yükselişe geçmeyi bildi, altcoin piyasasında son durum ne?

Günlerdir 70.000 doları aşamayan BTC, sert bir düşüş yaşayarak 65.000 dolara geri çekildi. Bu süreçte altcoin piyasasını sarsan kripto paraların lideri, çoğu projede yüklü satışları beraberinde getirdi. Fakat bazı isimler aradan sıyrılarak yükseliş ivmesi yakaladı. Peki bu altcoin’ler hangileri oldu?

en cok yukselen altcoin

1- Notcoin (NOT)

Toncoin’in 8 doları aşmasıyla beraber gaza basan NOT, son 24 saatte yüzde 10,80 artış gösterdi. Tap-to-earn çılgınlığının devam etmesiyle rüzgarı arkasına alan NOT, lisenin zirvesinde yer aldı. Telegram’a olan bu ilginin devam etmesi halinde NOT’ta hareketlilik artabilir.

notcoin not telegram kripto

2- Akash Network (AKT)

Son dönemin en güçlü duran altcoin’lerinden AKT, kısa sürede yüzde 6,80 yükseliş kaydetti. Bu fiyat hamlesiyle birlikte listenin ikinci sırasına oturan popüler altcoin, boğa sezonuna göz kırptı.

akt akash altcoin kripto

3- Lido DAO (LDO)

Ethereum spot ETF onayının gelmesiyle ilgi görmeye başlayan LDO, son 24 saatte yüzde 6,30’luk performans gösterdi. Pek çok kripto yatırımcısı tarafından potansiyelli kripto para olan görülen LDO, sıradaki fiyat hareketleri için şimdiden merak yarattı.

ldo altcoin kripto lido

4- Unus Sed Leo (LEO)

Piyasanın tersine fiyat hareketleriyle adından söz ettiren LEO, bu sefer de şaşırtmadı. Son 24 saatte yüzde 2,36 artış gösteren LEO, listenin dördüncü sırasında yer edindi. LEO yatırımcıları ise şimddien heyecanlanmış durumda.

LEO altcoin kripto unus

5- Toncoin (TON)

Telegram’ın yerel token’ı TON, tap-to-earn trendiyle esip gürlüyor. Her geçen gün kullancısı sayısını artıran Telegram, bu gelişmeyle TON fiyatında söz sahibi oldu. Son 24 saatte yüzde 2,30 artan popüler altcoin, listeye beşinci sıradan dahil oldu.

toncoin ton telegram

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner