Yükleniyor...

Ünlü analist değerlendirdi: Altcoin’ler için alım sinyali mi?

Ünlü analist, "Piyasa değeri 10 milyar doların altında olan altcoinler, Bitcoin'in 2024'ün başlarında yeni bir zirveye ulaşmasından bu yana düşüş yaşayan yatırımcılar için "bazı fırsatlar" sunmaya hazırlanıyor olabilir" dedi.

ünlü analist

Ünlü analist, “Piyasa değeri 10 milyar doların altında olan altcoinler, Bitcoin‘in 2024’ün başlarında yeni bir zirveye ulaşmasından bu yana düşüş yaşayan yatırımcılar için “bazı fırsatlar” sunmaya hazırlanıyor olabilir” dedi.

RealVision baş kripto analisti Jamie Coutts, 13 Haziran tarihli bir X gönderisinde, “Piyasa değeri açısından daha az seviyelerde kripto parlar, Mart ayından beri fazla hasar aldı” diye yazdı.

Bitcoin, 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaştı ancak geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 6 düşüşle 67.126 dolara geriledi.

analist btc

Analist, piyasa değeri az olan kripto paralar için uyardı

Analist Coutts, “Bu düşüş, bir döngü düzeltmesi ise, ki bunun muhtemel olduğuna inanıyorum, orta ve az piyasa değerine sahip altcoin’lerde fırsatların bekleyin” diye dedi.

Bitformance’ın kripto verileri, son üç ayda, altcoin’lerin genelinin yüzde 30’un üzerinde düştüğünü gösteriyor. Düşüş, piyasa değeri açısından daha küçük kripto para birimlerinin, büyük kripto para birimlerine karşı daha zayıf performans gösterdiğini gösteriyor.

Metaverse ile ilgili token’lar, yüzde 44,13’lük negatif getiri ile son üç ayda endeks içindeki en düşük getiriyi kaydettiği. 1 milyar doların altındaki piyasa değeri kategorisinde metaverse token’ları SAND ve MANA, CoinGecko’ya göre geçen hafta yüzde 15’in üzerinde düşüş yaşadı. Bu gelişme, Bitcoin ve Ether’in ötesindeki kurumsal ilginin artmaya devam etmesiyle ortaya çıkıyor.

6 Haziran’da Franklin Templeton, kurumsal yatırımcıların altcoinlere yatırım yapmasına yönelik yeni bir kripto fonu araştırdığını söyledi.Varlık yöneticisi, fonun hangi altcoinlerin oluşturacağından bahsetmedi ancak Solana ekosistemindeki projeler üzerinde durulacak gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner