Yükleniyor...

Ünlü analist BTC hedefi verdi: Eylül ayında bu fiyata dikkat!

Kripto analisti Peter Brandt'a göre, BTC önceki halving döngüsünü takip ederse, Ağustos sonu ile Eylül başı arasında 130 bin dolar ila 150 bin dolar arasında bir zirveye ulaşabilir.

analist btc

Kripto analisti Peter Brandt’a göre, BTC önceki halving döngüsünü takip ederse, Ağustos sonu ile Eylül başı arasında 130 bin dolar ila 150 bin dolar arasında bir zirveye ulaşabilir.

Brandt, 2 Haziran tarihli bir raporunda, 20 Nisan Bitcoin halving‘inin, madencilik ödüllerini yüzde 50 oranında azaltan, yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen bir olay olduğunu ve halving tarihlerinin “geçmişteki boğa piyasası döngüleri içinde neredeyse mükemmel bir simetriyi temsil ettiğini” yazdı.

bitcoin btc kripto

Peter Brandt, BTC için kritik fiyat seviyelerini söyledi

Ünlü kripto analisti, tarihsel olarak Bitcoin halving tarihinin, boğa piyasasının başladığı ve zirveye ulaştığı zamanın neredeyse ortasında olduğunu iddia etti. Brandt’ın analizine göre, son Bitcoin boğa piyasası 11 Mayıs 2020’deki halving’ten yaklaşık 16 ay önce başladı ve döngü bundan yaklaşık 18 ay sonra sona erdi.

Brandt, 9 Temmuz 2016 ve 28 Kasım 2012’deki önceki iki halving’te de benzer bir model izlediğini belirtti. “Bu döngü devam ederse, bir sonraki boğa piyasası döngüsünün en yüksek seviyesi 2025 Ağustos sonu/Eylül başında gerçekleşecek” diye yazdı.

Brandt , Bitcoin’in döngüsel zirvesini tahmin etme konusunda “hiçbir analiz yönteminin hatasız olmadığını” , ancak geçmişteki yüksek seviyelerin de benzer bir büyüme modeli izlediğini ve devam ederse “130.000 ila 150.000 dolar aralığında” bir boğa piyasasını zirveye çıkaracağını ekledi.

Brandt’ın analizi 17 Aralık 2022’yi mevcut boğa piyasasının başlangıcı olarak işaret ediyor. BTC o dönemde 16.800 dolar civarında işlem görüyordu. Bitcoin, 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara geldi ve Brandt , her boğa döngüsünün kazançları bir öncekine göre düştüğü için Bitcoin’in zaten bir boğa piyasası zirvesine ulaşma ihtimalinin yüzde 25 olduğuna inanıyor .

BTC tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamaz ve 55.000 doların altına düşerse Brandt, kripto para biriminin “üstel bir düşüş” yaşama olasılığını artıracağını söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner