Yükleniyor...

Ünlü analistler yorumladı: Altcoin rallisi için bu veri önemli!

Bitcoin pazar payının düşüşe geçmesi, kripto analistlerininin çarpıcı yorumlarıyla birleşerek altcoin yatıımcılarına umut aşıladı.

bitcoin analistler

Bitcoin pazar payının düşüşe geçmesi, kripto analistlerininin çarpıcı yorumlarıyla birleşerek altcoin yatıımcılarına umut aşıladı.

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, 1 Mayıs’ta yayımladığı bir X gönderisinde “Bitcoin hakimiyeti muhtemelen zirveye ulaştı. Altcoinler için dibin muhtemelen içinde olduğunu” dedi. Altcoinler Bitcoin çiftlerinde uyanmaya başlıyor, bu da hareketin başladığı anlamına geliyor diye sözlerine ekleme yaptı.

Bitcoin’in hakimiyetindeki düşüş, potansiyel bir altcoin’lerdeki yükselişin ufukta olduğunu işaret edebilir. Ne de olsa yatırımcıların sermayelerini Bitcoin’den daha fazla hareket etme eğilimindeki altcoinlere taşımaya meyilli olduğu bilinen bir gerçek.

Popüler kripto para analisti Matthew Hyland, “çöküşü” onaylamadan ya da reddetmeden önce haftalık kapanışı bekleyeceğini belirtirken, “Bitcoin hakimiyeti büyük destek noktasını kaybediyor” dedi.

Bitcoin dominansı giderek önem kazanıyor!

TradingView verilerine göre, Bitcoin‘in toplam kripto piyasasındaki payını ölçen Bitcoin dominansı yüzde 53,90 olarak kaydedildi. Dominans son yedi günde yüzde 1,75 düştü ancak yıl başından bu yana yüzde 4,63 arttı.

btc dominans

Kripto analiz hesabı IncomeSharks’ın X’te 1 Mayıs’ta yayımladığı bir gönderide, “Bitcoin hakimiyeti düşüyor. Fiyat birkaç ay boyunca düşmeye devam ederse, altcoinler avantaj sağlayabilir. Bugün birçok altcoin şaşırtıcı derecede iyi durumda” ifadeleri yer aldı. Pazar payındaki düşüş, Bitcoin’in fiyatının aynı yedi günlük dönemde yüzde 10,44 oranında gerilemesiyle gerçekleşti.

Artan korku seviyeleri piyasadaki belirsizliğe işaret ediyor. Bu durum, yatırımcıların fonlarını daha riskli kripto varlıklar yerine Bitcoin’e yönlendirmesine neden olabilir. Korku ve Açgözlülülük Endeksi’ne göre geçtiğimiz 1 Mayıs günü, kripto piyasası yatırımcıları arasında bu yıl bugüne kadarki en yüksek korku seviyesini yansıttı. 1 Mayıs’ta, piyasanın duygusal hissiyatını temsil eden endeks puanı bir önceki günkü 54’lük “nötr” puandan 43’lük bir “korku” seviyesine düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner