Yükleniyor...

Ünlü Milyarder, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) Yatırım Yaptığını Açıkladı

Ünlü milyarder ve eski kripto şüphecisi Ray Dalio, enflasyon sebebiyle nakit paranın değeri düşmeye devam ederken Bitcoin (BTC) ve Ethereum'a (ETH) yatırım yaptığını söyledi.

dalio

Ünlü milyarder ve eski kripto şüphecisi Ray Dalio, enflasyon sebebiyle nakit paranın değeri düşmeye devam ederken Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) yatırım yaptığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yahoo Finance’e konuşan Dalio, nakit paranın değer kaybı sebebiyle alternatif olarak Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu ifade etti.

Portföyü ile ilgili soruya yanıt veren Dalio şunları söyledi:

“Elimdeki kesin Bitcoin miktarını söylemeyeceğim. Ancak elim de biraz da Ethereum var. Nakit paranın değerini reel olarak kaybettiği bir ortamda alternatif para olarak görüyorum.

Son 10-11 yıldır bu programlanmanın hala hayatta olması, saldırıya uğramaması ve benimsenme oranı oldukça etkileyici”

Dalio, birçok yatırımcının portföyünün bir parçası olmasına rağmen, enflasyonun nakit paraları çoğu kişinin beklediğinden daha fazla tüketebileceğini vurguluyor:

“Çoğu kişinin en güvenli yatırım aracı olarak gördüğü nakit para bence en kötü yatırımdır.

Yatırımcılara söylebileceğim şey ne kadar dolarının veya varlığınız olduğu hakkında hiçbir şeyi nominal olarak algılamayın. Enflasyona göre değerlendirin. Bu yıl olduğu gibi enflasyona karşı %4 veya %5 kaybedeceksiniz. Bu yüzden buna dikkat edin çünkü bunun en kötü yatırım olacağına inanıyorum”

Dalio, kriptoların bir portföy çeşitlendirme yöntemi olduğunu ve enflasyona karşı koruma işlevi görebileceğini söylüyor.

“Önemli olan portföyü iyi çeşitlendirmek. Bakiyedeki sürprizleri bildiğimiz için ve varlıkların performansına baktığımızda nakitten önemli ölçüde daha iyi performans göstereceğini biliyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x