Yükleniyor...

USD Coin (USDC) Coinbase’de Listelenmeye Başladı!

Dev kripto para borsası Coinbase, yakın zamanda piyasaya sürülen ve pazarın lideri Tether (USDT)'yi desteklemeye çalışan Stable Coin'lerden birisini listelemeye başkadı.

USD Coin USDC

Dev kripto para borsası Coinbase, yakın zamanda piyasaya sürülen ve pazarın lideri Tether (USDT)’yi desteklemeye çalışan Stable Coin’lerden birisini listelemeye başkadı. San Francisco merkezli Coinbase, müşterilerinin bugünden başlayarak platformu üzerinden Circle tarafından işletilen kripto para birimi USD Coin’i alıp, satabileceklerini duyurdu.

Dünyanın dört bir yanındaki Coinbase müşterileri, bir şirket tarafından kontrol edilen ve banka hesaplarında saklanan fiziksel dolarlarla desteklenen kripto para birimini şimdi gönderip, alabilirler. ABD’li müşteriler (New York’takiler hariç) Coinbase.com’dan kripto para birimini satın alabilir veya satabilirler. USDC, henüz Coinbase Pro’da listelenmiyor. Borsa, USDC’nin önümüzdeki haftalarda Coinbase Pro’da da listeleneceğini söyledi.

USDC’yi listeleme kararını yorumlayan Coinbase, fiat temelli kripto para birimlerinin daha açık bir finansal sistemin gelişimine katkıda bulunabileceğini ve merkezi olmayan uygulamaların benimsenmesini sağlayabileceği görüşünde:

USDC gibi bir Blockchain tabanlı dijital varlığı, hızlı bir şekilde göndermek, dApps’lerle ile kullanmak ve banka hesaplarında depolamak için programlamak daha kolay. Bu yüzden bunu daha açık bir finansal sistem için atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz.

Coinbase ayrıca USDC gibi Stable Coin’lerin iş amaçlı ve e-ticaret uygulamalarında kullanılmak için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Çünkü bu tip Coin’lerle yapılan ödemelerde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki gibi fiyat volatilitesi risklerinden etkilenmiyor.

Halen Stable Coin’ler kripto para birimi ticaretinde esas olarak ABD Doları’nı kullanıyor. Toplu olarak, fiat para birimine sabitlenmiş varlıklar günlük işlem hacminde 2 milyar dolardan daha fazla hacime sahip ve şu anda tartışmalı coin türü Tether hacim bakımından en başı çekiyor.

USDC için destek sunan Coinbase CENTUR Consortium’un kurucu üyesi olarak Circle’a dahil olmuştu. Böylece, USD Coin’in ve konsorsiyumun gelecekte geliştirebileceği diğer Stable Coin’lerin ihraç edilmesini yönetme hakkına sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner