Üst Düzey Yönetici, Bitcoin Yasağının Ripple için “Felaket” Olacağını Söyledi • Coinkolik
Yükleniyor...

Üst Düzey Yönetici, Bitcoin Yasağının Ripple için “Felaket” Olacağını Söyledi

Ripple CTO'su David Schwartz, en büyük iki kripto para birimini baltalamaya çalışmakla ilgili gelen suçlamalar hakkında konuştu.

david ripple bitcoin yasak

Ripple CTO’su David Schwartz, en büyük iki kripto para birimini baltalamaya çalışmakla ilgili gelen suçlamalar hakkında konuştu.

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, ABD hükümetinin Bitcoin’i yasaklamasının Ripple için “felaket” olacağını söyledi. Aynısı, Ethereum için de geçerli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schwartz bu açıklamayı, kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Nic Carter’ın San Francisco merkezli blockchain şirketini aktif olarak en büyük iki kripto para birimini baltalamaya çalışmakla suçladığı bir ileti dizisine yanıt olarak tweetledi.

Bilindiği üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Bitcoin enerji kullanımını yanlış bir şekilde yansıttığı anlar olmuştu. Bu nedenle de Ripple’a bu tip suçlamalar uzun zamandır yapılıyor. CEO geçtiğimiz Nisan ayında, XRP’nin en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğunu belirtti. Topluluğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra, Ripple patronu Bitcoin’i yasaklamayı savunmadığını açıkladı.

Larsen Bu Konuda Daha Agresif

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Bitcoin söz konusu olduğunda çok daha agresif bir tutum sergiledi. Geçtiğimiz Eylül ayında, düzenleyicileri Bitcoin madencilerini cezalandırmaya çağırdı ve lider kripto para biriminin hisse Proof of Stake’e (PoS) geçerek Ethereum’un davasını takip etmesi gerektiğini iddia etti. Aralık ayında, kripto para topluluğu içinde geniş çapta alay konusu olan bir blog yazısında, büyük ABD madencilik şirketlerinin son derece olası olmayan kod değişikliğinden nasıl yararlanabileceğini açıkladı.

Schwartz’ın kendisi de Proof of Work (PoW) algoritmasını “teknolojik bir çıkmaz sokak” olarak nitelendirerek oldukça eleştirdi. Ayrıca Bitcoin’in yeterince merkezi olmadığını ve bunun da onu %51 saldırısına karşı savunmasız hale getirdiğini savundu.

Düzenleyici cephede, hem Bitcoin hem de Ethereum, Ripple’ın SEC tarafından kayıt dışı XRP satışları nedeniyle dava edilmesinin ardından Ripple avukatlarının hedefi haline geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x