Yükleniyor...

UTK Coin Nedir? Utrust (UTK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda UTK coin nedir, kripto para birimi Utrust (UTK ) nedir, UTK coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Utrust UTK 1

Bu yazımızda UTK coin nedir, kripto para birimi Utrust (UTK ) nedir, UTK coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte UTK coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

UTK Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 UTK Coin TL’den işlem görüyor. UTK Coin fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. UTK Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

UTK Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 UTK Coin dolardan işlem görüyor.

Geleneksel ödeme endüstrisinin günümüzün dijital toplumuna ayak uydurmakta zorlandığı bir sır değil. SWIFT gibi eski teknolojiler, sınır ötesi ödemelerin işlenmesinin günler sürebileceği ve genellikle büyük ücretler gerektirebileceği anlamına gelir. Ayrıca, geleneksel finansal sistemlerin kullanılması sonucunda dolandırıcılık veya finansal kayıp riski de endişe vericidir. Bu, Utrust ve HOLD uygulamasının üstesinden gelmek istediği bir şeydir.

Utrust, blockchain teknolojisinin şeffaflığından ve güvenliğinden yararlanarak hem tüketicilere hem de traderlara fayda sağlayan bir ödeme hizmeti geliştirdi. Ayrıca, UTK tokeni, kullanıcıları teşvik ederken platformun geliştirilmesini ve genişletilmesini destekler.

Utrust Nedir?

Nuno Correia ve Roberto Machado tarafından 2017 yılının Ağustos ayında kurulan Utrust, finans ve ödeme endüstrisini modernize etmeyi amaçlayan bir kripto para birimi ödeme çözümüdür. Utrust, traderlar için hızlı, uygun maliyetli işlemler ve anında kripto-fiat ödemeleri sunarak geleneksel ödeme yöntemleriyle ilgili sorunları aşmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Utrust, çoğu büyük kripto para birimini ve ERC-20 tokenlerini kullanarak ödeme yapmayı kolaylaştırır. Utrust ile kripto para biriminde ödeme kabul ederken, anında GBP, EUR veya USD’ye dönüştürülebilir.

Utrust kullanan traderlar ve bireyler için ödemeler basitleştirilmiştir. Ayrıca Utrust, üçüncü taraf aracıları ortadan kaldırarak, geleneksel ödeme alanında görülen her şeyden çok daha hızlı ve daha uygun olan düşük maliyetli, şeffaf ve esnek bir ödeme çözümü sunar. Utrust ile kullanıcılar düşük ücretler ve neredeyse anında işlem süreleri bekleyebilirler.

Bu, kripto ödemeleri kabul etmeyi kolaylaştırdığı için tüccarlar için bir oyun değiştiricidir. Traderlar, kripto ödemelerini anında itibari paraya dönüştürmeyi veya kripto varlıklarını bilançolarında tutmayı seçebilirler. Ayrıca Utrust, dolandırıcılık ve ters ibrazların önlenmesine yardımcı olur.

Ustrust, bireyler için çevrimiçi alışveriş yapma şeklimizi değiştirmeyi amaçlamaktadır. Kripto kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmak, tarihsel olarak hantal olmuştur. Pek çok trader, basitlik uğruna ve fiyat dalgalanmalarının komplikasyonlarından kaçınmak için kriptoda ödeme almak söz konusu olduğunda, basitçe devre dışı kalıyor. Ancak Utrust, kullanıcıların kripto para birimini kullanarak traderların yönetmesini ve takip etmesini kolaylaştıracak şekilde ödeme yapmasına izin vererek bu süreci basitleştirmiştir.

Utrust UTK

Kişisel Kullanım İçin Utrust

Kripto banka kartlarının ortaya çıkması da dahil olmak üzere kripto para ödemelerindeki birçok ilerlemeye rağmen, çevrimiçi ödeme yapmak için kripto kullanmak hala oldukça zor. Çoğu trader, kripto ödemelerini kabul etme konusunda isteksizdir; bu, maaşınızı kripto olarak alıyorsanız özellikle sinir bozucudur.

Utrust, çoğu büyük kripto para birimini kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmayı hızlı ve kolay hale getirmek istiyor. Benzersiz ve esnek bir çözümle Utrust, kullanıcıların hangi dijital varlıklarla ödeme yapmak istediklerini seçmelerine olanak tanır. Bu, kullanıcıların piyasa koşullarından yararlanmalarını sağlar.

Utrust işlem süreci, SWIFT veya PayPal gibi çoğu geleneksel ödeme sisteminden hem daha hızlı hem de daha ucuzdur ve çoğu büyük kripto cüzdanıyla entegredir. Utrust, blok zincirinin hızını ve şeffaflığını kullanıcı dostu ve tanıdık bir deneyimle birleştirerek, kripto para birimini daha önce hiç görülmemiş bir şekilde harcamanın bir yolunu yarattı. Utrust, genellikle yalnızca traderlara fayda sağlayan bir araç olarak duyurulur, ancak yakında bu Utrust incelemesinde keşfedeceğiniz gibi, tüketiciler de Utrust’u kullanmanın faydasını görür.

Traderlar İçin Utrust

Traderlar kripto para ödemelerini entegre etme veya kabul etme konusunda hala isteksiz olabilir. Spesifik olarak, fiyat oynaklığının etkisi bir işletme için zararlı olabilir ve takip edilmesi genellikle zordur. Kripto ödemelerini kabul etme seçeneği yıllardır var olmasına rağmen, traderlar kripto ödemelerini esnek ve sorunsuz bir şekilde sunmaya yeni başlıyor.

Utrust, 180’den fazla ülkedeki işletmeleri güçlendiriyor ve blockchain teknolojisinin yardımıyla sürdürülebilir büyümeyi kolaylaştırdığını savunuyor. Ayrıca, Utrust, 30’dan fazla farklı para birimini destekler; bu, Utrust’un “dünya GSYİH’sının %90’ından fazlasının Utrust’a erişimi olduğu” anlamına geldiğini iddia eder.

Utrust gösterge panosu, çok para birimli ödemeleri ve kripto-fiat ödemelerini işlemek isteyen tüm satıcılar için önemli özelliklere sahiptir. Gösterge paneli verimlilik için tasarlanmıştır ve satış sürecinin her adımını mümkün olduğunca basit hale getirir. Ayrıca Utrust, “kesintisiz” hızlı API entegrasyonunu kolaylaştırır. Ayrıca, Utrust, emanet ve faturalandırmayı hızlı ve kolay hale getirdiğini iddia etmektedir.

Utrust ödeme işlemi zaman uyumsuzdur. Ödeme sırasında, müşterilerin ödeme yapmak istedikleri kripto para birimini seçmek ve ilgili blok zincirindeki işlemi onaylamak için 15 dakikası vardır. İstenen para Utrust tarafından sağlanan adreste beklemede olur olmaz, ödeme birkaç saniye içinde kabul edilir. Buradan müşteri, satıcı başarılı geri arama URL’sine yönlendirilir. İşlem onayları daha sonra 2 saat kadar sürebilir. Bir işlem onaylandıktan sonra, bir web kancası kullanılarak satıcının mağazasına bir bildirim gönderilir.

Utrust Ödeme Süreci

Utrust ödeme süreci 6 basit adımda tamamlanır:

  • Ödeme sırasında satıcılar, bir redirect_url alarak Utrust sunucusuna sipariş ayrıntılarını gönderir.
  • Trader daha sonra müşteriyi Utrust Ödeme pencere aracını görüntüleyen sağlanan URL’ye yönlendirir.
  • Kullanıcılar, sipariş için ödeme yaptıktan sonra, Utrust’tan siparişleri için ilgili ödeme ayrıntılarını ve tamamlanan işlemin onayını (kullanıcı tarafından) içeren bir e-posta ile birlikte bir “Ödeme Tamamlandı” mesajı alırlar.
  • Daha sonra sipariş, ilk aşamada sağlanan return_url aracılığıyla Utrust’tan müşteriye geri yönlendirilir.
  • Seçilen blok zincirinde işlemler onaylandıktan sonra, ödemelerin alındığını bildirmek için Utrust tarafından trader sistemine bir HTTP isteği gönderilir.
  • İstekler doğrulanır, doğrulanır ve siparişler sonuçlandırılır.

Utrust için bir fikir edinmek isteyen traderlar, süreci “test Ether” ile simüle etmek için Ethereum Ropsten Test Ağı’nı kullanabilir. Burada traderlar, Utrust’u mevcut sistemlerine entegre etmenin ne kadar basit olduğunu görürken, süreci kullanıcı tarafından deneyimleyebilirler.

Ayrıca, Utrust, kripto ödemelerini kabul eden büyük işletmeler dalgası için bir katalizör olabilir. Proje hızlanmaya ve yeni kullanıcılar kazanmaya devam ederken, daha büyük şirketler Utrust tarafından sağlanan fırsatlara çekilmektedir.

UTK Coin Nedir?

Utrust tokeni (UTK) için ilk kripto para teklifi (ICO) 2017 yılının Kasım ayında gerçekleşti. Bu süreçte yaklaşık 21 milyon dolar toplandı. UTK, ICO sırasında dağıtılan toplam arzın yarısından fazlası ile maksimum toplam 500 milyon arza sahiptir.

Tokenlerin yaklaşık %30’u satış öncesi etkinliklere, %10’u ise geliştirme için ayrıldı. UTK tokenlerinin kalan %5’i, hata ödül programları ve pazarlama için ayrılmıştır.

UTK tokenini kullanarak ödeme yaparken, kullanıcılar sıfır döviz kuru ücreti öderler. Bu, daha fazla fayda sağlar ve UTK tokeninin kullanımını teşvik eder.

UTK tokeninin faydası, Utrust platformu çiçek açmaya başladığında nihayet gerçekleştiriliyor. Yeni teşvik modelleri, kullanıcıların token tutmak yerine harcama için UTK kazanmalarına olanak tanır.

HOLD Uygulaması ve Utrust Cüzdanı

Utrust Cüzdan, hem iOS hem de Android’de mevcut olan Kasım 2019’da piyasaya sürüldü. WordPress + WooCommerce eklentisinin Haziran ayında piyasaya sürülmesinin ardından, Utrust tarafından desteklenen HOLD uygulaması 2020’nin sonlarında kullanıma sunuldu. HOLD uygulaması şu anda çoğu Avrupa ülkesinde mevcuttur.

Aslında, HOLD uygulaması, ikisi birleştirildiğinde Utrust cüzdanının yerini alacak. Sonuç olarak, yerel HOLD tokeninin sahipleri 100:1 oranında bir miktar UTK tokeni alır. Hold uygulaması, çoklu para birimi değişimi özelliğine sahiptir ve en son UTK token özelliklerini sunmak için kullanılan platform olacaktır. Utrust ekosistemindeki en heyecan verici özelliklerden biri, Ters Staking’dir.

Utrust UTK Utrust UTK

Ters Staking

Utrust, insanları varlıkları elinde tuttukları ve stake ettikleri için ödüllendirmek yerine, onları gerçekten kullandıkları için ödüllendirir. Utrust kullanılarak yapılan her alım satım veya satın alma işlemi için kullanıcılar, her alım satımın piyasa değerinin %1’ini açabilir. Bu ödül daha sonra Utrust tarafından geri alınır ve kullanıcının stake potuna eklenir.

Bu, UTK tokenlerinin artık dolaşımda kalmadığı ve dolayısıyla arzın azaldığı anlamına gelir. Bu deflasyonist model, UTK tokenine temel bir değer veriyor olarak görülebilir, bu nedenle Utrust ekosisteminin ilginç bir bileşenidir. Esasen, ters bahisin iki aşaması vardır:

1. kat

Kullanıcıların katılmak için 1.000 UTK stake etmesi gerekir. Kullanıcılar, Hold uygulaması kullanılarak yapılan her işlem veya satın almanın %1’ini ödül havuzlarına alır. Ödül havuzları 6 ay sonra açılır.

2. Aşama

Henüz açıklanmadı, ikinci kademe ek avantajlar içerecek. Kullanıcılar, Aşama 1’dekiyle aynı avantajlara sahip olacaklar, ancak daha büyük ödüllerle. Ayrıca, kullanıcılara cüzdanlarına bağlı metal bir Visa banka kartı verilir.

Gelecekte, daha ileri hedeflere ulaşıldıkça ve ek özellikler uygulandıkça UTK tokenine daha fazla fayda getirilmesini bekleyebiliriz.

Utrust (UTK) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Utrust, traderların çeşitli dijital para birimlerini kabul etmesini kolaylaştıran tüketiciler için sorunsuz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sağlar. Ayrıca, kullanıcılar geleneksel ödeme yöntemlerinin tüm avantajlarından yararlanırken, aynı zamanda blok zinciri teknolojisindeki gelişmelerden de yararlanmaktadır.

SWIFT ödeme sistemi herkesin bildiği gibi yavaştır ve havale gönderirken banka işlem ücretleri büyük olabilir. PayPal gibi alternatifler daha hızlı bir alternatif sağlayabilir, ancak ilgili ücretler yine de fahiş. Utrust ile trader hızlı, sınırsız yerleşimlerden yararlanabilir. Ayrıca, Utrust, daha geniş bir müşteri tabanını barındırırken, kullanıcılara ücretlerde büyük tasarruf sağlar. Bu nedenle, Utrust’u benimseyen trader, esasen, kripto ödemelerinin ağrısız, daha az riskli ve basit olduğu yeni bir ekonomik paradigma için önyüklenir.

Utrust’un amacı, işletmeleri ve bireyleri geleceğe yönelik blok zinciri ödeme çözümleriyle güçlendirmek için dijital para birimlerini kullanarak ödemeleri demokratikleştirmek ve küresel kripto para biriminin benimsenmesini teşvik etmektir. Bu, basit, erişilebilir ve sınırsız bir bankacılık sistemi sağlayarak gelişmekte olan ekonomileri destekleyebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner