Yükleniyor...

Uzun vadeli Bitcoin (BTC) yatırımcıları harekete geçti

Glassnode verilerine göre uzun vadeli Bitcoin sahipleri, aylarca süren satışların ardından Aralık 2023'ten bu yana ilk kez yeniden birikime başlıyor.

bitcoin bank nedir

Glassnode verilerine göre uzun vadeli Bitcoin sahipleri, aylarca süren satışların ardından Aralık 2023’ten bu yana ilk kez yeniden birikime başlıyor.

Glassnode tarafından yayınlanan bir raporda, “ATH’ye giderek yaklaşan Bitcoin, akümüle sürecine devam ediyor ve uzun vadeli BTC yatırımcıları Aralık 2023’ten bu yana ilk kez yeniden birikime başlıyor” ifadesine yer verildi .

Analistler, uzun vadeli BTC sahiplerinden gelen satış baskısının geçen hafta önemli ölçüde azaldığını ve yatırımcıların birikim modellerine geri döndüğünü belirtti; bu da herhangi bir yeni satış dalgasını motive etmek için volatilitenin gerekli olduğunu öne sürüyor.

Boğa döngüsüne dair Bitcoin’den olumlu gelişme

Glassnode raporunda alıcılardaki talebin tekrardan başladığı gösteren unsurlar belirlendi. Glassnode, geçen hafta ABD merkezli spot BTC ETF’lerinin günde 242 milyon dolarlık net giriş yaşadığını söyleyerek bunu gösterdi.

Glassnode, Bitcoin’in son üç aydaki fiyat hareketinin önceki boğa döngülerine göre daha sessiz olduğunu gözlemledi. Glassnode’a göre Bitcoin, son üç ayda son 90 günün yalnızca beşinde haftalık, aylık ve üç aylık olarak sırasıyla yüzde 3,3, yüzde 7,4 ve yüzde 25,6’nın üzerinde artış kaydetti.

Analistler, “Önceki döngülerde bu sayı 18 ila 26 gün arasındaydı, bu da mevcut piyasanın tarihsel boğa piyasalarına göre biraz daha ölçülü olabileceğini gösteriyor” dedi.

Boğa döngüsüne yönelik yaşanan bu gelişme, kripto para piyasası için güven verdi. Kripto yatırımcısı bundan sonraki süreci merakla takip ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner