Yükleniyor...

Memecoin çılgınlığıs sürüyor: Cardano tahtından oldu!

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca memecoin'lerde yaşanan yükseliş, Shiba Inu'nun Cardano piyasa değerine göre ilk 10 kripto sıralamasından düşmesine neden oldu.

memecoinler 3 nisan

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca memecoin’lerde yaşanan yükseliş, Shiba Inu’nun Cardano piyasa değerine göre ilk 10 kripto sıralamasından düşmesine neden oldu.

Memecoin çılgınlığı, Pepe, Shiba Inu , Dogwifhat ve diğer memecoinlerin tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH’ler) ulaşmasıyla son birkaç hafta içinde ön plana çıktı. Bu memecoin’lerin çoğu birçok major coin’i geride bıraktı. 2020-2021 boğa sezonunda piyasa değeri açısından üçüncü sırada yer alan Cardano şu anda SHIB’nin ardından 11’nci sırada yer alıyor. Shiba Inu şu anda 16,4 milyar dolarlık, Cardano’nun ise 16,3 milyar dolarlık piyasa değeri söz konusu.

memecoin cardano

Memecoin’ler, Cardano sırasına göz dikti

Cardano tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,10 doların yüzde 80’den fazla altında 0,45 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ve diğer altcoin’lerin son döngüdeki kayıplarının çoğunu telafi ettiği ve bazılarının yeni zirveler yaptığı bir zamanda Cardano, Ripple’a (XRP) benzer şekilde dar bir aralıkta sıkışmış gibi görünüyor.

SHIB’e ek olarak ATH yapan Pepe, Polygon’un (MATIC) 18. sırasına el koydu. Fakat PEPE fiyatında görülen düzeltme sonrası memecoin tekrar 19. sıraya geriledi. Bir başka popüler ve yeni memecoin olan WIF, 4 milyar dolarlık piyasa değeriyle 28. sıradaki Hedera’nın (HBAR) yerini aldı.

Dogecoin ve Shiba Inu, an itibarıyla ilk 10 kripto para arasında yer alıyor. 2021 boğa rallisinde DOGE ve SHIB gibi memecoinler kendisini sık sık göstermişti. Günümüzde ise, henüz çok yeni olan memecoinler de yükselişe sezonunu olduka iyi geçiriyor. Bu memecoin’lere PEPE, WIF ve BOME örnek gösterilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner