Yükleniyor...

Pepe (PEPE) rekora doymuyor: Piyasayı sömürdü!

Kurbağadan ilham alan memecoin Pepe (PEPE), spot Ethereum ETF'lerinin onaylanmasının ardından yeni rekorlara imza attı.

pepe coin

Kurbağadan ilham alan memecoin Pepe (PEPE), spot Ethereum ETF‘lerinin onaylanmasının ardından yeni rekorlara imza attı.

Pepe’de işlem yapan blockchain adreslerinin sayısı geçen ay patlama yaşadı; Ethereum ağının popüler memecoin’i, spot ETH ETF onayının gelmesiyle birlikte son 30 günde yüzde 100 artışı geçti.

IntoTheBlock verilerine göre PEPE tutan günlük aktif adresler yüzde 230 artışla 9.830’a yükseldi. Bu büyüme, FLOKI gibi günlük aktif adreslerin yüzde 179 arttığı diğer memecoinleri bile geride bıraktı. Bu arada Dogecoin’in günlük aktif adres sayısı yüzde 10 artışla 53.000’e yükseldi.

pepe gorsel

Memecoin çılgınlığı, aktif adresleri her geçen gün artırıyor

Her zaman net bir ölçüm olmasa da günlük aktif adres sayısını takip etmek, bir ağın benimsenme eğilimlerini veya kullanım modellerini gösterebilir. IntoTheBlock tarafından takip edilen kripto paralar arasında en çok dikkat çeken isim PEPE oldu.

Memeconin ilk olarak Matt Furie tarafından 2005 yılında yaratılan ve geçtiğimiz Nisan ayında küçük bir heyecanla piyasaya sürülen Kurbağa Pepe meme’sini temel alıyor . Ancak kripto topluluğunun meme paralarına olan ilgisi son zamanlarda doruk noktasına ulaştı; kötü şöhretli volatilitelerine ve çekişme risklerine rağmen baskın bir trend haline geldi.

Bir süredir piyasayı sömüren PEPE coin, memecoin rüzgarı arkasına alarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00001698 dolara yükseldi. Geçtiğimiz seneden bu yana çok büyük yükselişler sergileyen popüler memecoin, son 24 saatte yüzde 4,8 düştü. Kısa süredeki düşüşe rağmen popüler memecoin yatırımcılarının çoğu kârda. IntoTheBlock’a göre PEPE yatırımcılarının yüzde 97’si kağıt üzerinde kazanç elde ederken, yüzde 2,73’ü başabaş seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner