Valkyrie, Bilançosunda Bitcoin Tutan Şirketleri Takip Eden Bir ETF Başlattı  • Coinkolik
Yükleniyor...

Valkyrie, Bilançosunda Bitcoin Tutan Şirketleri Takip Eden Bir ETF Başlattı 

Valkyrie, bilançosunda Bitcoin tutan şirketleri takip eden bir ETF başlattı.

valkyrie bilancosunda bitcoin tutan sirketleri takip eden bir etf baslatti

Valkyrie, bilançosunda Bitcoin tutan şirketleri takip eden bir ETF başlattı. 

Valkyrie Funds, Bitcoin’e doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yapan, Bitcoin ile işlem yapan veya bilançolarında Bitcoin tutan firmaları takip eden bir ETF başlattı. Şirket, “The Valkyrie Balance Sheet Opportunities ETF” adlı bu ETF ile yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmalarını amaçlıyor. Bu ise MicroStrategy, Block (eski adıyla Square), Tesla, Coinbase ve PayPal gibi firmaları içeriyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Valkyrie Funds kurucu ortağı Steven McClurg verdiği bir demeçte riski azaltmak için madencilik şirketlerine sınırlı bir şekilde yer vermeyi planladıklarını belirtti. Valkyrie Funds CEO’su Leah Wald ise konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Genel olarak, VBB’nin gördüğü ilgiden memnunuz ve Bitcoin’e yatırım yapan şirketlerin neden yapmayan emsallerinden daha iyi performans gösterdiğine dair müjdeyi yaymaya yardımcı olmaya istekliyiz.”

Valkyrie’nin Bitcoin vadeli ETF’i ise, Ekim ayı sonlarında işlem görmeye başlamıştı. Bu ETF, açılış gününde 78 milyon dolarlık hacim yakaladı. Balance Sheet Opportunities ETF’i ise açılış gününde 63.549.12 dolar topladı, hisse fiyatı ise 24.47 dolardan kapandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x