Valkyrie, Bitcoin ETF Başvurusunda Coinbase İş Birliğini Belirtti • Coinkolik
Yükleniyor...

Valkyrie, Bitcoin ETF Başvurusunda Coinbase İş Birliğini Belirtti

Valkyrie, SEC'e spot Bitcoin ETF'si başvurusunu yineledi.

valkyrie 1

Valkyrie, SEC’e spot Bitcoin ETF’si başvurusunu yineledi.

SEC’in geçtiğimiz haftalarda yapılan spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmesinin ardından şirketler kolları sıvadı. Bununla birlikte bu furyayı başlatan BlackRock ilk başvuru yineleyen olurken Valkyrie de bu kervana katıldı.

Valkyrie, Spot Bitcoin ETF’den Vazgeçmiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Valkyrie, BlackRock, Fidelity gibi birçok firmanın başvuruda bulunduğu spot Bitcoin ETF’leri SEC’in belgeleri yetersiz bulması sebebiyle rafa kaldırıldı. Bununla birlikte şirketler başvurularını yeniden yaptılar ve burada Coinbase devreye girdi.

Varlık yöneticisi Valkyrie, Coinbase ile bir gözetim paylaşım anlaşması yaparak piyasa manipülasyonunu önlemeye yardımcı olmayı planlıyor. Bu anlaşma, ETF başvurularının önemli bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Valkyrie’nin başvurusuna ek olarak BlackRock ve Fidelity gibi diğer varlık yöneticileri de benzer adımlar atmaktadır.

valkyrie bilancosunda bitcoin tutan sirketleri takip eden bir etf baslatti

Valkyrie’nin sunduğu yeni 19b-4 belgesine göre, Coinbase’in Valkyrie ETF’sine gözetim ortağı olarak hizmet vermesi bekleniyor. Bu dosyalama, Valkyrie’nin ETF’yi listeleyeceği borsa olarak Nasdaq’ı seçtiğini ve Coinbase’in “Bitcoin için Amerika Birleşik Devletleri merkezli en büyük spot ticaret platformu” olduğunu belirtmektedir.

BlackRock ve Fidelity gibi diğer varlık yöneticileri de geçen hafta dosyalarını yinelediler. Valkyrie, başvurusunu ilk olarak Ocak 2021’de yapmıştı. 21 Haziran’da ise SEC’e evrakları yeniden doldurarak Nasdaq’ı seçilen borsa olarak belirtmiş ve hisse senedi sembolünü BRRR olarak değiştirmiştir. Valkyrie’nin zaten borsada listelenen bir Bitcoin vadeli ETF’si bulunmaktadır, bu da Mayıs 2022’de onaylanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x