Yükleniyor...

VanEck, Bitcoin ETF’i İçin Başvuruda Bulundu

Küresel varlık yöneticisi VanEck, daha önce bir Ethereum ETF'i için aynısını yaptıktan sonra bir Bitcoin ETF'i için de başvuruda bulundu.

vaneck bitcoin etf btc

Küresel varlık yöneticisi VanEck, daha önce bir Ethereum ETF’i için aynısını yaptıktan sonra bir Bitcoin ETF’i için de başvuruda bulundu.

Bloomberg kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, küresel varlık yönetimi şirketi VanEck’in bir Bitcoin ETF’i başlatmak için bir başvuruda bulunduğunu tweetledi. Bu borsada işlem gören fon, hem Bitcoin vadeli işlemlerini hem de Invesco’nun Bitcoin Strategy ETF’si ile aynı olan diğer Bitcoin fonlarını içerecektir.

Balchunas, başvuru hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu, SEC Başkanı Gensler’in onaylanma olasılığının daha yüksek olduğunu işaret ettiği 40 Yasası kapsamında dosyalanan 4. Bitcoin vadeli işlemleridir.”

Daha önce, VanEck varlık yöneticisinin bir Ethereum ETF – “VanEck Ethereum Trust” başlatmak için bir başvuruda bulunuldığunu da bildirmiştir. Ayrıca şirket, bu yılın başlarında Avrupa’da ilk kripto ETF’sini yayınladı. VanEck Vectors Digital Assets Equity UCITS ETF (DAPP) adlı ürün Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Deutsche Boerse’de işlem gördü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x