Yükleniyor...

VanEck CEO’su: SEC, Bitcoin Spot ETF’sini Rehin Tutuyor

Küresel yatırım yönetimi firması VanEcK'nin CEO'su Jan Van Eck, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu'nun (SEC), ürünü onaylamaması nedeniyle Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) rehin tuttuğunu düşünüyor.

bitcoin ETF

Küresel yatırım yönetimi firması VanEcK’nin CEO’su Jan Van Eck, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC), ürünü onaylamaması nedeniyle Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) rehin tuttuğunu düşünüyor.

Anthony Pompliano’nun ev sahipliği yaptığı bir podcast’te konuşan varlık yöneticisi, SEC’in yatırım ürününü onaylamak için daha geniş bir yetki alanı beklediğini belirtti. Düzenleyicinin ABD milletvekillerinden talimat bekliyor olabileceğini aktardı.

Eck’e göre, ilgili kurumlar kripto para sektörünü düzenleme konusunda farklı önerilerde bulunuyorlar ki bu, spot Bitcoin ETF’yi onaylamak gibi unsurları engelleyecek şekilde yön veriyor. Eck, sözlerine şöyle devam etti;

“Bence SEC, şu anda kripto para pazarları üzerinde yetki alana kadar bir Bitcoin ETF’i rehine olarak elinde tutuyor. Bence, şu anda bir ileri geri, bir artı ve eksinin olduğu düzenleyici diyalog çok sağlıklı değil, ancak DC’ye geldiğinizde, bir Kongre Üyesi kendi görüşünü söylüyor.”

Eck, ABD’li milletvekillerinin gereksiz engeller yaratarak kripto düzenleyici görünümünü bozma ihtimalinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner