Yükleniyor...

Vitalik Buterin, Yeni Blockchain Ağları Hakkında Konuştu

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Blockchain ağlarının kullanıcılara 'benzersiz' bir şeyler sunmaları gerektiğini söyledi.

vitalik buterin blockchainin gelecegi hakkinda konusturrftrg

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Blockchain ağlarının kullanıcılara ‘benzersiz’ bir şeyler sunmaları gerektiğini söyledi.

2023 yılının ilk ayını yarıladık. 2022’nin bitişiyle birlikte birçok isim yıla dair değerlendirmelerinin yanında 2023’e dair beklentilerini de paylaştı. Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin de daha önce yaptığı açıklamalarda 2023’e dair umutlu olduğunu söyledi. Buterin, bu kez de Blockchain ağlarının geleceğine ilişkin yorumlarda bulundu.

Vitalik Buterin, Blockchain Hakkında Değerlendirmede Bulundu

Ethereum’un kurucu ismi Vitalik Buterin, Reddit’te düzenlenen Ethereum Ask Me Anything (AMA) etkinliğinde kullanıcıların sorularını yanıtıladı. Yeni çıkan Blockchain ağlarının, ortalama bir kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanması gerektiğini söyleyen Buterin, kalıcılık konusunda Twitter ve Facebook örneğini verdi. Son yıllarda birçok sosyal medya platformu ortaya çıksada ikili, baskın oyuncular olarak kalmaya devam ediyor. Buterin, Bitcoin ve Ethereum’u da Twitter ve Facebook’a benzetti. İki projenin de kendini kullanıcılarına kabul ettirdiğini söyleyen Buterin, onları taklit etmenin başarısızlığa yol açacağının altını çizdi.

vitalik buterin blockchainin gelecegi hakkinda konustuasd

Sektörün benimsenmesine ilişkin sorulara da yanıt veren Buterin, sektörün olgunlaşması için alana ihtiyacı olduğuna inanıyor. Bu da yeni oyuncuların, yeni projelerini piyasaya sürmesiyle gerçekleşecek.

Aralık ayına gidecek olursak Buterin, kripto para biriminin odak noktasının, teknolojinin geliştirilmesi olması gerektiğini söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner