Yükleniyor...
Sponsored

Vitalik Buterin, Dogecoin ile İlgili Konuştu

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Mainnet 2022'de yaptığı konuşmada Dogecoin'in proof-of-stake'e geçmesi gerektiğini söyledi.

vitalik buterin

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Mainnet 2022’de yaptığı konuşmada Dogecoin’in proof-of-stake’e geçmesi gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Buterin, benzer bir biçimde gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash’in de proof-of-work’e geçmesi gerektiğini ifade etti.

Vitalik Buterin, Proof-of-Stake’i Öneriyor

Ethereum, kısa bir süre önce Merge yükseltmesiyle PoW’dan PoS’a geçiş yaparak kripto para sektörünün gündemine oturdu. Ağın yaptığı bu geçiş, enerji kullanımının %99 civarında azalmasını sağladı.

Ethereum’un geçişinin ardından Dogecoin, Bitcoin’in ardından piyasa değeri açısından en büyük ikinci PoW kripto para birimi oldu. Bununla birlikte Dogecoin Vakfı, meme coin’in yol haritasında PoS’a geçiş olduğunu da doğruladı.

Gizlilik odaklı kripto para birimi Zcash de yoğun enerji tüketen PoW’u terk etmek için çalışmalara başladı.

Vitalik Buterin, etkinlikte yaptığı konuşmada geçişin beklenenden daha iyi gerçekleştiğini belirtti. Ona göre Ethereum geliştiricileri, şimdi de ağın ölçeklenebilir hale gelmesine yardımcı olacak. Kanadalı yazılımcı, bunun önümüzdeki 18 ay içinde en önemli gündem maddeleri olacağını ifade etti.

Buterin ayrıca, Ethereum geliştiricilerinin sansür direncini artırmak ve gizliliği geliştirmek için de çalıştığını ifade eti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x