Yükleniyor...

Vitalik Buterin: Ethereum (ETH), DeFi’den Çok Daha Fazlası

Paris'teki EthCC'de konuşan Ethereum'un yaratıcısı Vitalik Buterin, sosyal medyayı botlardan ve sahte haberlerden kurtarmak gibi blok zincirinin finans dışı kullanımları için bir vizyon ortaya koydu.

eth defi

Paris’teki EthCC’de konuşan Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, sosyal medyayı botlardan ve sahte haberlerden kurtarmak gibi blok zincirinin finans dışı kullanımları için bir vizyon ortaya koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dün gece Paris’teki EthCC’de “DeFi dışında önemli olan şeyler” hakkında konuşan Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, birincil örnek olarak sosyal medyayı kullanarak Ethereum’un toplumun diğer sektörleri üzerinde bir etki yaratma potansiyelinden bahsetti.

Ethereum blockchain’i ve ETH fiyatlarının şu anda gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminden değer elde ettiği görülüyor. Ancak Ethereum, DeFi’den çok daha fazlası için yaratıldı ve Buterin, blockchain’in kullanıcılar tarafından eksik tanımlandığı konusundaki endişelerini paylaştı. Buterin, Ethereum’un ademi merkeziyetçilik ve güveni öne çıkarmak, inşa etmek ve uygulamak için denemeler yapmak, sadece finansmanın çok ötesine geçen alanlara birçok farklı mekanizmayla ilgili olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Kullanım

Buterin konuşmasında Ethereum’u merkezi olmayan bir oturum açma hizmeti olarak kullanmanın, platformlarındaki hesaplar üzerinde nihai kontrole sahip merkezi sosyal medya şirketlerine güvenmek yerine kullanıcılara kimlikleri ve hesapları üzerinde daha fazla kontrol sağlayabileceğini savundu. Buterin, “Ethereum ekosistemi, yalnızca token ticaretine yardımcı olan token’lar üretmenin ötesine geçmelidir” dedi.

Buterin, DeFi’nin üstel büyümesini kabul ederken, Ethereum’un sektörün ötesine “genişlemesi” gerektiğini ve orijinal vizyonun, bilgi dağıtımı, egemen kimlik ve tedarik zincirleri gibi toplumun birçok merkezi yönünü yeniden düzenlemek için kullanılması gerektiğini açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x