Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) ile İlgili En Büyük Pişmanlığını Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) ile İlgili En Büyük Pişmanlığını Açıkladı

Twitter'daki bir AMA etkinliği sırasında konuşan Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili en büyük pişmanlığını açıkladı.

vitalik buterin

Twitter’daki bir AMA etkinliği sırasında konuşan Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili en büyük pişmanlığını açıkladı.

Buterin, kurucu seçiminin, Ethereum üzerinde çalışmaya başladığı günden bu yana yaşadığı en büyük dezavantaj olduğunu ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Buterin, Ethereum serüveni sırasında teknik sebeplerle olmayan en büyük pişmanlığının, ekipte birkaç kurucu ortak bulundurma kararı olduğunu belirtti. Buterni 8 ortak kurucunun biraz aceleyle seçildiğini vurguladı.

“İnsanların küçük gruplarda sıkı bir şekilde koordine edilmesi son derece zor. Herkesin aynı düzlem içerisinde yer almasını sağlayamazsınız”

Buterin özetle, bu kadar fazla kurucu ortak bulunmasının çeşitli sıkıntılarını yaşadığını belirtti. Kurucular arasında Vitalik Buterin’in yanı sıra, Charles Hoskinson, Antonio Di Iorio, Jeffery Wilcke, Joseph Lubin, Amir Chetrit, Mihai Alisie ve Gavin Wod yer alıyor.

Ancak kurucu ortaklar arasında daha sonra anlaşmazlık çıktı. Buterin, projenin kar amacı gütmeyen bir şekilde devam edeceğini söyleyince, Charles Hoskinson projeden ayrıldı ve daha sonra Cardano’yu yarattı. Gavin Wood projeden ayrılarak Polkadot’u (DOT) çıkardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x