Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Vitalik Buterin, Google'ın Kuantum Bilgisayarı Hakkında Konuştu

Vitalik Buterin, Google’ın Kuantum Bilgisayarı Hakkında Konuştu

ABONE OL:google-news

Ethereum Kurucu ortağı Vitalik Buterin, Forkast News’dan Angie Lau ile Ethereum 2.0’ın gelişim durumu ve Google’ın kuantum açıklamaları hakkında konuştu. Röportaj sırasında, Ethereum’un uzun zamandır uğraştığı problem olan ölçekleme teknolojilerindeki önemli ilerlemeden bahsetti. Buterin, Eth2’nin çok aşamalı bir süreçte ortaya çıkmasını sağlayarak, kamu test ağlarına çok yaklaşacaklarını söyledi.

Buterin şu ifadeleri kullandı: “Bunu yapmamızın nedeni daha güvenli ve muhafazakar olmaktı. Fantezi ürünü yeni şeyin işe yarayabileceğini kanıtlamadan önce tüm ekosistemi bu fantezi üzerine taşımak istemezsiniz.”

Buterin Yanlış Anlaşılma Olduğunu Söyledi

Lau, Buterin’e kuantum bilgisayarları konusundaki fikrini sorduğunda, FUD’ın da toplumun etrafına yayıldığını belirtince Buterin, Google’ın kuantum üstünlüğü beyanı ve genel olarak kuantum bilgisayarları hakkında birçok yanlış anlama olduğunu söyledi.

Buterin, “Google’ın kuantum açıklaması, yaratacağımız kuantum süreçlerinin olduğunu, bilgisayarlarda simüle edebileceğimizden daha hesaplamalı olarak karmaşık olduğunu kanıtladı. Hidrojen bombaları nükleer füzyon enerjisi kavramının kanıtıysa, sadece büyük bir patlama yapma yeteneğinin var olduğunu ispatlar. Kanıtlamadığı şey, büyük patlamanın işe yaramaz şeyler yaratabilecek şekilde kullanılabiliyor olması” diye konuştu.

Buterin ayrıca yapısal nedenlerden ötürü, “Dünyanın yarın kırılmayacağını” belirterek, gereken belirli hesaplamaları yapmak için dünyanın kuantum bilgisayarları kullanabilmesinin on yıl süreceğini iddia etti. Ek olarak, Vitalik Buterin, belirli hesaplamalar yapmaya yönlendirilebilecek kuantum bilgisayarlar oluşturulduğunda bile, tüm şifreleme işlemlerini kıramayacaklarını söyledi. Kuantum hesaplamanın kırabileceği her algoritma için, kuantuma dayanıklı olan bir değiştirme algoritması olduğunu söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar