Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Kurucusu Vitalik Buterin, Shitcoin’lerini Sattı

Vitalik Buterin'in cüzdan hareketlerine bakıldığında, 700 bin dolar değerindeki shitcoin'lerini sattığı gözlemlendi.

vitalik buterin

Vitalik Buterin’in cüzdan hareketlerine bakıldığında, 700 bin dolar değerindeki shitcoin’lerini sattığı gözlemlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum’u (ETH) kurucusu olarak tanınan Buterin, kripto para piyasasına damga vurmuş durumda. Portfoyünde shitcoin‘lere de yer veren Buterin, son yaptığı hamleyle shitcoin’lerde büyük kayıplara yol açtı. Cüzdanında yer verdiği shitcoin’leri satışa başlayan Buterin, diğer kripto yatırımcılarını “satış yönlü tetiklemiş” oldu. Etherscan‘dan alınan veriler doğrultusunda Buterin, elinde tuttuğu shitcoin’lerde büyük bir satış gerçekleştirdi.

Buterin’in Shitcoin Satışından Sonra Çöküşler Başladı

ETH‘nin tanınan yüzü Buterin, gerçekleştirdiği shitcoin satışından sonra diğer kripto yatırımcılarına “satış yönlü zemin” hazırlamış oldu. Etherscan’in yayınladığı veriler doğrultusunda Buterin, 7 Mart’ta 380,3 ETH (595.448 $) karşılığında 500 trilyon SHIKOKU (SHIK), 58,1 ETH (91.021 $) karşılığında yaklaşık 10 milyar Cult DAO (CULT) ve 1,25 ETH (1.950 $) karşılığında 50 milyar Mops (MOPS) satışı gerçekleştirdi.

Buterin‘in gerçekleştirmiş olduğu satışlar, zincirleme reaksiyona döndü. Projelerin likidite oranlarının düşük olması, gerçekleşen satış dalgalarında aşağı yönlü sert hareketler yarattı. CoinMarketCap‘in yayınladığı veriler doğrultusunda ise, satış gerçekleştirilen shitcoin’lerden en çok değer kaybeden yüzde 86 oran ile SHIK oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x