Yükleniyor...

Vitalik Buterin Taklitçileri Ethereum Dolandırıcılığı Yapıyor

Ethereum Merge'e günler kala, fırsatçılar Vitalik Buterin adıyla kripto para dolandırıcılığı yapıyor.

Vitalik Buterin Taklitcileri Ethereum Dolandiriciligi Yapiyor

Ethereum Merge‘e günler kala, fırsatçılar Vitalik Buterin adıyla kripto para dolandırıcılığı yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde kripto dolandırıcılığı yapmak için Binance CEO’su CZ’yi taklit eden Twitter hesaplarının açıldığını ve anonim bir YouTube kullanıcısının sahte Apple yayını düzenlediğini görmüştük. Sürekli olarak fırsat kollayan dolandırıcıların radarında bu kez Merge hazırlıklarını sürdüren Ethereum var. Kripto para dolandırıcıları, Vitalik Buterin taklidi yaparak yatırımcıları dolandırmaya çalışıyor.

Ethereum Merge, Dolandırıcıların Odağında

Ethereum Fiyati Merge Yaklastikca Artiyor

İngiltere’de bir radyo istasyonu olan KMFM’nin resmi Twitter hesabı dolandırıcılar tarafından ele geçirildi. Ardından Vitalik Buterin’i taklit ederek Ethereum (ETH) dolandırıcılığı yapmaya başlanıldı.

Geçen hafta boyunca, özellikle Ethereum topluluğunu hedef alan için birkaç doğrulanmış Twitter hesabı ele geçirildi. Bunun üzerine Vitalik Buterin, Instagram hesaplarının hepsinin sahte olduğu ve onunla hiçbir ilgisi olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

Konuyla ilgili olarak, herhangi bir airdrop veya eşantiyon verilmeyeceği, bu nedenle sosyal medya kullanıcılarının dolandırıcılık amaçlı duyuruları göz ardı etmesi gerektiği belirtiliyor.

Dolandırıcıların aracı olarak kullandığı Ethereum Merge, güncellemesinin 13-16 Eylül tarihleri arasında tamamlanması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x