Yükleniyor...
Sponsored

Vitalik Buterin Yeni Meme Token Önerisinde Bulundu

Ethereum kurucusu ve geliştiricisi Vitalik Buterin, Twitter'da artan dolandırıcılığa karşı yeni bir meme token geliştirilmesini önerdi.

Vitalik Buterin Yeni Meme Token Onerisinde Bulundu

Ethereum kurucusu ve geliştiricisi Vitalik Buterin, Twitter’da artan dolandırıcılığa karşı yeni bir meme token geliştirilmesini önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto paraların yaygınlaşması ve çoğalması beraberinde dolandırıcılıkları da getirdi. Özellikle Twitter tarafının aktif bir pazarlama mecrası olarak kullanılması, dolandırıcıları da içine çekti. Geçtiğimiz aylarda Elon Musk, Twitter’ı satın almak istemiş ancak bot hesaplardan dolayı bundan vazgeçmişti. Her ne kadar Musk, Twitter için tekrar teklif verse de dolandırıcılara çözüm bulunmuş değil.

Vitalik Buterin, Dolandırıcılığa Karşı Bir Öneride Bulundu

Vitalik Buterin, THE Protocol (THE) adında bir token çıkarılmasını tavsiye etti. Bu sayede Twitter üzerinde THE etiketini kullanan yatırımcılar, dolandırıcıların paylaşımlarından kaçınabilecek.

Nansen‘in yaptığı habere göre, Buterin‘in bu önerisi gerçekleştirildi. Bir girişimci, THE Protocol adında kurduğu meme token’i piyasaya sürdü. Telif hakkı ödemeyi düşünen kurucu, token arzının yaklaşık yüzde 10’unu Buterin’e gönderdi.

Fikrin tam anlamıyla işe yaradığı henüz bilinmiyor. Ancak Buterin’in fikrine göre, dolandırıcıların genel paylaşımlarında THE kelimesi yer alıyor. Bu sayede, artık kullanıcılar spam paylaşımlardan ziyade gerçek bir projeye erişebilecekler.

Ancak dolandırıcıların farklı bir paylaşım methoduyla işlerine devam etme ihtimalleri de öne çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x