Vitalik Buterin'in hacklenmesinin perde arkası açıklandı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Vitalik Buterin’in hacklenmesinin perde arkası açıklandı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, SIM değiştirme saldırısının X hesabının hacklenmesiyle sonuçlandığını doğruladı.

kuzey koreli hacker

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, SIM değiştirme saldırısının X hesabının hacklenmesiyle sonuçlandığını doğruladı.

Vitalik Buterin, T-Mobile hesabının kontrolünü yeniden ele geçirdi ve bir SIM değiştirme saldırısının X hesabının hacklenmesiyle sonuçlandığını doğruladı. Merkeziyetsiz sosyal medya ağı Farcaster’da 12 Eylül’de konuşan Buterin, hackerın SIM takas saldırısıyla hesabın kontrolünü ele geçirmeyi başarmasının ardından nihayet T-Mobile hesabını kurtardığını söyledi.

Ekran Resmi 2023 09 12 09.21.41

700.000 dolara yakın kayba yol açtı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ehereum kurucusunun X hesabına erişim sağlayan hacker, sahte NFT kampanyasıyla 691.000 dolardan fazla kazanç sağladı. SIM değiştirme sürecinde saldırıya maruz kalan Buterin, piyasayı adeta salladı. Konu hakkında açıklama yapan Buterin, şunları söyledi:

“Evet, bu bir SIM değişimiydi, yani birisi sosyal mühendislikle T-mobil’i telefon numaramı devralacak şekilde tasarladı. Bir telefon numarası, 2FA olarak kullanılmasa bile bir X hesabının şifresini sıfırlamak için yeterlidir. Ayrıca, kullanıcılar bir telefon kaydını X’ten tamamen kaldırabilir. ‘Telefon numaraları güvenli değil, kimlik doğrulaması yapmayın’ tavsiyesini daha önce görmüştüm ancak bunun farkına varmamıştım.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x