Yükleniyor...

Voxie Tactics (VOXEL) Nedir?

Voxie Tactics, çokgen tabanlı bir taktiksel RPG'dir ve yerel kripto para birimi VOXEL'dir.

Voxie Tactics

Voxie Tactics, çokgen tabanlı bir taktiksel RPG’dir ve yerel kripto para birimi VOXEL’dir. Oyuncular, eşya NFT’leri kazanırken, takas ederken ve üretirken Voxie karakterlerinin seviyesini yükseltmek için savaşırlar.

Voxie Tactics Nedir?

Blokzincir video oyunlarının kripto ekosisteminde popüler dayanaklar olduğu kanıtlanmıştır. Kullanıcılar, hem oynanabilirlik hem de oynayarak kazanılan ekonomilerin olası parasal faydaları tarafından cezbedilir. 2021’de piyasaya sürülen Voxie Tactics, türün hayranları için “alması kolay, ancak ustalaşması zor” bir deneyim sunar. Oyun, potansiyel oyuncuların keşfetmesi için çok çeşitli NFT’lere, mekaniklere ve kazanç yollarına sahiptir.

Voxie Tactics, 90’ların ve 2000’lerin klasik taktik oyunlarından etkilenen çokgen tabanlı bir rol yapma oyunudur. Ekip, eski zaman oyun mekaniğini çağdaş tercihlere ve beklentilere uyacak şekilde güncelleyerek daha modern bir deneyim geliştirmiştir.

Oyun şu anda üç ana oyun moduna sahiptir ve biri geliştirme aşamasındadır:

  1. PvP Dövüşü: Bu özellik arenalarda gerçekleşir ve 3 boyutlu bir ortamda sıra tabanlı dövüşü kullanır. Oyuncular, VOXEL kazanmak için tüm düşmanlarını yenmek gibi belirli koşulları yerine getirmelidir.
  2. PvE Modu: Bu, özel etkinlikler için kullanılan özel bir özelliktir. Şu anda devam eden Dragonfest etkinliği, amacın VOXEL kazanmak için Bone Dragon’u yenmek olduğu destansı bir macerayı oluşturur.
  3. Keşif: Oyuncuların Voxie Tactics dünyasını dolaşabilecekleri ve oyuncu-ortam (PVE) savaşına girebilecekleri hikaye odaklı bir deneyimdir.

Bunların yanı sıra, dövme, seviye atlama ve evcil hayvanlar gibi çeşitli tamamlayıcı RPG tarzı oyun mekaniği vardır. Voxie Tactics, oyun içi varlıkları ve Voxie karakterlerini temsil etmek için NFT’leri kullanır. Oyuncular ayrıca bunları pazarda oyunun yerel hizmet token’ı olan VOXEL için satabilirler.

Voxie Tactics 1

VOXEL Nedir?

VOXEL, Voxie Tactic’in resmi kripto para birimi olarak işlev gören bir ERC-20 hizmet tokenidir. Şu anda 105 milyonu mevcut olan toplam 300 milyon token arzına sahiptir. VOXEL, ekstra oyun içi değere sahip yeni varlıklar ve yükseltmeler dahil olmak üzere Voxie Tactics’teki tüm işlemleri destekler.

Oyuncular coin’i oyun içi sarf malzemeleri ve Voxie kiralama gibi hizmetler satın almak ve The Arcanist’s Forge’da tarif ücretlerini ödemek için kullanabilirler. Oyuncular ayrıca kullanılmayan NFT’leri yakmak ve farklı istatistiklere sahip yeni öğeler oluşturmak için VOXEL’i kullanabilir. Oyuncuların VOXEL Çin’leriyle satın alabileceği fiziksel ürünler bile var.

Oyuncular, Extreme veya Draft arena oyuncuya karşı oyuncu (PVP) savaşlarını kazanarak VOXEL kazanır. Kazanılan VOXEL miktarı, dövüşte kullanılan Voxie’lerin nadirliğine bağlıdır. Oyuncuların, daha nadir Voxi’ler kullanırken daha önemli miktarlarda VOXEL veya hatta nadir NFT’ler kazanma şansı daha yüksektir. VOXEL’in tüm dağılımını aşağıdaki tabloda beş yıllık bir süre boyunca görebilirsiniz.

Voxie Tactics

Voxie Tactics NFT’leri Nedir?

NFT’ler, Voxie Tactics dünyasında bulunan benzersiz öğeleri ve karakterleri temsil eder. Bunlar iki ana kategoriye ayrılır:

  • Voxie karakter NFT’leri: Çok çeşitli fiziksel özelliklere sahip 20 sınıf, 10 ırk ve 20 yoldaş türüne ait 10 bin genesis Voxie karakteri vardır.
  • NFT öğeleri: Bunlar arasında birden çok silah, zırh parçası, kullanılabilir donanım ve kozmetik yükseltmeler bulunur.

Oyuncular ayrıca Voxie Tactics oyun içi varlık NFT’lerini ve Voxie karakter NFT’lerini NFT ve VOXEL ödülleri için kiralayabilirler. Daha önce bahsedildiği gibi, oyuncular kullanılmayan NFT’leri (bir VOXEL ücreti ödedikten sonra) yakarak farklı istatistiklere sahip yeni öğeler oluşturabilirler. Tüm öğelerin yüzde 60’ından fazlası zaten yakıldı ve yükseltildi, bu da NFT pazarının deflasyonist bir yönünü gösteriyor.

Voxie Tactics, ilk Voxie NFT destekçilerini 24 hafta boyunca haftalık VOXEL payları ile ödüllendirdi. Genel sahipliğin bir anlık görüntüsünde gösterilen NFT sahipleri, NFT nadirlik çarpanlarına göre cüzdanlarına airdrop olarak VOXEL yüklediler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner