Yükleniyor...

WazirX (WRX) Nedir?

WazirX (WRX), Hindistan merkezli bir kripto para borsası olarak nitelendirilebilir.

WazirX WRX nedir

WazirX (WRX), Hindistan merkezli bir kripto para borsası olarak nitelendirilebilir. WazirX ekibinin ifade ettiğine göre platform Hindistan’ın en hızlı büyüyen borsası olma özelliğini taşıyor. Çok sayıda kullanıcısının bulunduğunu belirten WazirX kullanışlı bir uygulamaya da sahip. Platformda gerçekleştirilecek işlemlerde kullanılmak üzere WRX adı verilen bir kripto para da geliştirilmiş. Buna göre WRX token’lerin kendine doğal bir kullanım alanı bulduğunu söyleyebiliriz. WazirX borsası, Binance ekosisteminin bir parçası olarak biliniyor. Bu içerik boyunca WazirX borsasının özelliklerinden ve ekosisteme katkılarından bahsedeceğiz. Ayrıca platformun kripto parası WRX token’lere yönelik çeşitli verilere de bu içerikte yer veriyor olacağız.

WazirX borsası ve Binance geçmişte kurdukları bir ortaklık kapsamında bir faaliyet gerçekleştirdiler. “Hindistan için Blockchain” adını verdikleri bir etkinlik adı altında tam 50 milyon dolarlık fona hayat verdiler. Bu şekilde hayata geçirilen WazirX borsası küresel ölçekte faaliyetlerine devam ediyor. Dünyanın her bir köşesinden kripto para kullanıcıları bu platform vasıtasıyla alım satım işlemleri yapabiliyor. WRX ise bu platformda kullanılan token. Binance blockchain’i üzerinde yer alan bu token platformda yapılan her işlemde kullanılıyor. Doğal olarak da büyük bir kullanım alanına sahip olmuş oluyor. İşlemlerinde WRX tercih eden kullanıcıların bazı avantajlardan faydalanması sağlanarak token’in kullanımına teşvik sunuluyor. Bu durumu Binance platformunun kripto parası Binance coin (BNB) kullanan kullanıcıların işlem ücretleri için indirim almalarına benzetebiliriz. Bu tip imkanlardan faydalanmak isteyen kullanıcılar portföylerinde daima bu tür kripto paralara yer veriyor. WRX token sahiplerine sunulan olanaklar arasında yalnızca işlem ücreti indirimi yok. Bunun yanı sıra madencilik, token airdropları, birtakım ek gelirler ve daha fazlası da WRX kullanıcılarını bekliyor.

wazir nedir

WazirX platformunun potansiyelini farkeden Binance, bu duruma sessiz kalmayarak yatırımlarını bu yöne sevk etti. Böylece WazirX ekosistemi daha da büyümeyi başardı. Doğunun en büyük oyuncularından Hindistan, kripto para piyasası için de oldukça büyük bir potansiyeli elinde bulunduruyor. Bu gerçeğin farkında olan kripto para girişimcileri şimdiye dek çok sayıda projeyi hayata geçirdi. Girişimciler bu şekilde bu büyük pastadan kendilerine bir pay almayı hedefliyor. WazirX gibi yenilikçi projeler sayesinde Hindistan’ın kripto para ekosisteminin de gelişmesi söz konusu. Ekibin hedefleri arasında piyasaya erişemeyen kullanıcıların buraya dahil edilmesi de yer alıyor.

WazirX (WRX) Ne Zaman Başlatıldı?

WazirX (WRX) platformunun 2018 yılında başlatıldığını biliyoruz. Faaliyetlerine ilk başladığı andan itibaren gelişimine devam eden WazirX zamanla Binance ortaklığını sağladı. Platformun kripto parası WRX ise her geçen gün daha da gelişmeye ve işlem hacmini artırmaya devam etti. Platformun sahip olduğu dev potansiyeli fark eden Binance borsası WazirX’i 2019 yılında ekosistemine dahil etti. Bu sayede WazirX uluslararası bir platform tarafından satın alınan ilk borsa platformu olma unvanına erişti. Bu borsa aracılığıyla itibari paralarınızla doğrudan USDT satın alabiliyorsunuz. Bu durumda milyonlarca kullanıcının yer aldığı Hindistan pazarını kripto paralar için ulaşılabilir hale getiriyor. Bu durumun hem kripto para ekosistemi hem de Hindistan’daki kripto severler için olumlu sonuçlar doğurduğunu söyleyebiliriz. WazirX sayesinde piyasaya milyonlarca yeni kullanıcı dahil olabiliyor. Bu kullanıcılar yeni para anlamına geliyor. Tüm kripto paraların değeri de bu gelişmeler doğrultusunda artış gösteriyor.

wazirx nedir

WazirX (WRX) Nasıl Çalışır?

WazirX (WRX) bir kripto para borsasıdır. Hindistan’ın en güvenilir Bitcoin ve kripto para borsası olduğunu iddia eden WazirX kullanıcılarına çok sayıda hizmet veriyor. Bu hizmetler arasında kripto para alım satımı yer alıyor. Bu borsa üzerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi kripto paralarla işlem yapılabiliyor. Bu saydıklarımıza ek olarak çok sayıda seçeneğin platformda kullanıcılarını beklediğini söylemek mümkün. WRX ise borsanın kendi kripto parası olarak biliniyor. Bitcoin ya da diğer kripto paraların sahip olduğu yapıyla tasarlanan WazirX (WRX) toplamda 1 milyar adet olacak şekilde tasarlandı. WRX token’lerin WazirX ekosisteminin bel kemiği olduğu ifade ediliyor. Ekibin ifadelerine göre WRX token’in başlatılmasının temel amacı topluluğu da sürece dahil etmek. WRX’ler sayesinde kripto para topluluğu WazirX platformunun gelişimini destekleyebilecek. Üstelik sistemin sürdürülebilirliği adına, ekosisteme katkıda bulunan kullanıcılara belirli oranlarda ödüller sunuluyor. Bu sayede WazirX ekosisteminin dinamik ve güncel kalması sağlanıyor.

WazirX (WRX) Fiyatı

WazirX platformunun kripto parası WRX’lerin fiyatı bu içeriğin hazırlandığı anda alınan güncel verilere göre 1,78 dolar dolaylarında seyrediyordu. WRX grafikleri incelendiğinde bu token’in şimdiye dek ulaştığı en yüksek fiyatın 4.1 dolar olarak ölçüldüğü görülüyor. Kasım 2021 itibariyle WRX token’lerin son bir yıl içerisinde en düşük işlem gördüğü değer ise 0.062 dolar olarak tespit edildi. WRX’ler için toplam arz edilecek miktar projenin tanıtıcı yazısında ya da bilindik herhangi bir mecrada ilan edilmemiş. Ancak dolaşımda bulunan WRX token sayısı ise 317 milyon dolaylarında.

WRX nedir

WazirX (WRX) Nereden Alınır?

WazirX platformunun kripto parası WRX token’ler bugün birçok yöntemle temin edilebilir. Bu yöntemler arasında en bilindik olanı ve kullanıcıların en çok tercih ettiği yöntem kripto para borsalarından geçiyor. WRX token’ler başta ortağı Binance olmak üzere çok sayıda borsada listelendi. Binance ise bu kripto para için çok sayıda işlem çifti meydana getirdi. Bunları işlem çiftlerini USDT, BUSD, BTC, EUR ve BNB şeklinde sıralayabiliriz. Buna göre kullanıcılar Binance üzerinden bu kripto paralarla ya da EUR itibari parasıyla WRX token satın alabilecek.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner