Yükleniyor...

Weiss Crypto Ratings’e Göre, Yakın Zamanda Bir “Ethereum (ETH) Killer” Olmayacak

Ethereum (ETH) blokzinciri, şu sıralar yüksek GAS ücretleri sebebiyle kullanıcılar için çok kullanışlı bir yapıya sahip değil.

ETH 8

Ethereum (ETH) blokzinciri, şu sıralar yüksek GAS ücretleri sebebiyle kullanıcılar için çok kullanışlı bir yapıya sahip değil. Bu nedenle yeni alternatif arayışları söz konusu olsa da, Weiss Crypto Rating yakın zamanda bir “Ethereum Killer” olmayacağını ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum üzerinde işlemlerin artması, işlem ücretlerinin artmasını da tetikledi. Bu sebeple artık ağ üzerinde işlem yapmak gerçekten büyük sıkıntı olmaya başladı ve bazı alternatifler kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başladı. Ancak bu alternatifler bir Ethereum killer olabilir mi? Uzmanlar bu konudan pek emin değiller.

Ethereum Killer İhtimali Düşük

Bir piyasa analizi ve risk derecelendirme firması olan Weiss Ratings, sadece kripto paralar ile ilgilenmesi için Weiss Crypto Ratings şubesini kurmuştur. Bu şubenin yaptığı araştırmalara göre, yakın zamanda bir Ethereum killer’ın ortaya çıkma ihtimali düşük.

“Bazıları L1’lerin Ethereum’a yetiştiğini söylüyor, ancak biz bu konu hakkında şüpheliyiz. Daha önce buna benzer girişimler ortaya çıkmış ve daha ucuz ve hızlı olmak adına tüm ademi merkeziyetçilik biçimini feda etmişlerdi. 2017’deki aynı hikaye.”

L1, temel blok zincirlerini, yani işlemlerin doğrudan zincir üzerinde kaydedildiği blokları ifade eder. Bitcoin’in (BTC) Plazma veya Lightning Network gibi L2 ölçeklendirme çözümleri, işlemleri farklı bir şekilde işler.

Weiss Crypto Ratings, gelecek vaat eden projelerin 2017 yılında yaşadığı düşüşe atıfta bulunarak, şimdiki bazı projelerin de aynı akıbeti yaşayabileceklerini savundu.

“Hepimiz bunun nasıl bittiğini biliyoruz. Ancak insanlar bu rakipler hakkında, Ethereum’a bir mum tutuyormuş gibi konuşmaya devam ediyor. Bu alternatif L1’lerin bazıları için tek umut, Ethereum’un yan zinciri haline gelmektir.”

Ethereum’un en yakın rakibi, B Derecelendirmesine sahip Cardano’dur (ADA). Bunu C + notuyla EOS (EOS), NEO (NEO), Polkadot (DOT), Binance Smart Chain ve Tron (TRX) izliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x