Wix, Kripto Paralarla Ödeme Seçeneği İçin BitPay İle Anlaştı • Coinkolik
Yükleniyor...

Wix, Kripto Paralarla Ödeme Seçeneği İçin BitPay İle Anlaştı

Dünyanın en büyük blok zinciri ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay ve web geliştirme hizmetleri sunan platform Wix partner olduklarını açıkladı.

wix BitPay

Dünyanın en büyük blok zinciri ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay ve web geliştirme hizmetleri sunan platform Wix partner olduklarını açıkladı. Wix e-Ticaret platformunda yeni bir ödeme seçeneği olarak kripto paralar ile ödeme seçeneği getiriyor.

BitPay ve Wix ortaklığı ile Wix tarafından barındırılan web sitelerinde BitPay aracılığıyla kripto varlık ödemeleri kabul etmeleri sağlanacak. Müşteriler, BitPay’de Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Wrapped Bitcoin (WBTC), XRP (belirli ülkelerde) ve 5 USD (BUSD, DAI, GUSD, USDP ve USDC) olmak üzere 12 farklı kripto para birimini kullanarak ödeme yapabilecek. Kabul edilen bu kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,4 trilyon doları aşıyor ve küresel kripto piyasa değerinin yaklaşık %70’ini oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BitPay CEO’su Stephen Pair konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi;

“Wix, 210 milyondan fazla kullanıcısı olan en büyük ve en yaygın kullanılan web geliştirme platformlarından biri, bu nedenle kripto para birimini ana akım haline getirme konusunda ileriye doğru bir adım atmaya hazırlanıyor. İşletmeler hızla pazara girebilir ve trilyon dolarlık kripto para birimi pazarından yararlanarak artan satışları yakalayabilir.”

Wix e-Ticaret müşterileri, Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile ödeme yapmayı tercih ederek satışlarını artırma fırsatı sunuyor.

Wix Faturalandırma ve Ödemeler Başkanı Omer Shatzky şöyle konuştu;

“Wix yatırımcılarıyla müşterilerine daha fazla ödeme seçeneği sunmak için yenilikçi şirketlerle entegre olmaya devam ediyor. Wix, Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimleriyle ödeme yapmayı tercih eden yepyeni bir müşteri pazarına ve büyüyen kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor.”

Hizmet ilk aşamada, ABD, İngiltere, Brezilya, Avustralya, Kanada ve Almanya’daki Wix yatırımcıları ve müşterilerine sunulacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x