Yükleniyor...

WTC Coin Nedir? Waltonchain (WTC) Fiyatı ve Geleceği

Waltonchain (WTC), blockchain, IOT (Nesnelerin İnterneti) ve çeşitli sektörlerde kullanılan tanımlama çipi olan RIFD uygulamasına dayalı tam veri alışverişi ve mutlak bilgi şeffaflığına sahip bir iş ekosisteminin bir kripto para birimi ve Çin projesidir.

Waltonchain

Waltonchain (WTC), blockchain, IOT (Nesnelerin İnterneti) ve çeşitli sektörlerde kullanılan tanımlama çipi olan RIFD uygulamasına dayalı tam veri alışverişi ve mutlak bilgi şeffaflığına sahip bir iş ekosisteminin bir kripto para birimi ve Çin projesidir. 

İsim, RFID teknolojisinin mucidi olan ve 2011 yılında vefat eden Charlie Walton’ın onuruna verildi. Proje 2016 yılında Walton’ın ölümünün beşinci yıldönümünde başlatıldı.

Waltonchain (WTC) Coin Nedir?

Waltonchain (WTC), blok zinciri, RFID teknolojisi ve IoT’yi (Nesnelerin İnterneti) birleştiren bir ekosistem inşa ediyor.

Waltonchain, tedarik zincirleri için bir yönetim sistemi oluşturmak için blok zincirini IoT (özellikle RFID) ile birleştirir. Proje, adını RFID teknolojisinin mucidi ve uzayda öncü olan Charlie Walton’dan alıyor.

Lojistik sistemler karmaşıktır ve genellikle birkaç farklı tarafı içerir. Bu sistemler büyüdükçe, aynı dikeydeki işletmelerin birbirleriyle koordineli çalışması giderek zorlaşıyor. Bunun da ötesinde, bireysel varlıklar, verileri ileri geri aktarma yeteneğini daha da engelleyen farklı süreçlere sahip olabilir.

Waltonchain Katki Kaniti WPoC

Waltonchain Nasıl Çalışır?

WALTON, RFID teknolojisinin mucidine bir övgü olarak hizmet etmekten başka, Wisdom Alters Label, Trade, Organisation ve Network’ün kısaltmasıdır. Bu biraz zorlama gibi görünüyor ve gerçekte ne anlama geldiği tam olarak açık değil, ancak isimle iyi uyuyor.

VIoT

Waltonchain, tescilli RFID çiplerinin blok zinciri teknolojisi ile kombinasyonunu tanımlamak için Nesnelerin İnterneti Değeri kavramını tanıtıyor. RFID etiketlerini kullanarak, blok zincirleri artık fiziksel öğeleri (veya en azından bunların veri temsillerini) zincir üzerinde depolayabilir.

RFID (Radyo frekansı tanımlama) etiketleri, nesneleri tanımlamak için elektromanyetik alanlar kullanır. En çok envanter takibinde, kütüphane sistemlerinde ve Redbox gibi ürün kiosklarında kullanılırlar.

Waltonchain ile, RFID etiketinin basit bir taraması, bilmeniz gereken tüm bilgileri size sağlar. Ürünün ne olduğu, nerede olduğu, kimin kullandığı ve diğer önemli verilerin tümü bu etiketler aracılığıyla blok zincirinde depolanır.

VIoT’yi lojistiğe uygulamanın sayısız faydası vardır:

 • Blok zinciri teknolojisi ile geliştirilmiş güvenlik
 • Bir ürünün kaynağına kadar doğru takibi
 • RFID tanımlama yoluyla sahteciliğe karşı koruma
 • Güvene ihtiyaç duymadan merkeziyetçilik
 • Azaltılmış işçilik maliyetleri

Waltonchain ve Alt Zincirler

Waltonchain, Walton ekosistemindeki ana zincirin adıdır. Bu zincir, Waltoncoin (WTC) işlemlerini izler, alt zincirleri yönetir ve diğer şeylerin yanı sıra akıllı sözleşmeler yürütür.

Waltonchain teknolojisini kullanan herkes kendi alt zincirini oluşturabilir ve kendi tokenlerine sahip olabilir. Ek olarak, ana zincirden farklı bir fikir birliği algoritmasına sahip olmayı seçebilirler.

Ağı ana Waltonchain ve alt zincirlere ayırmanın birkaç faydası vardır. Birincisi, teknolojiyi kullanan her işletmenin kendi özel iş ihtiyaçlarına göre bir blok zinciri özelleştirebilmesidir. Ana zincirin protokolüne veya ağ etkinliğine bağlı değildirler.

Ayrıca önemli olan, ayırma, ağ ölçeklenirken performansa yardımcı olur. Verilerin çoğu bir işletmenin alt zincirinde bulunduğundan, faaliyetleri tüm ağı boğmaz.

Neopets’e benzer Ethereum tabanlı bir oyun olan CryptoKitties, alt zincirlerin öneminin bir kanıtıdır. Şu anda, Ethereum alt zincirleri kullanmaz, bu nedenle platformda oluşturulan her DApp ağı etkiler. CryptoKitties’in patlayan popülaritesi, büyük ağ tıkanıklığına neden oldu ve bu da işlemlerin geçici olarak ertelenmesine ve daha yüksek ücretlere yol açtı.

Oyun bir alt zincirde olsaydı, bu kadar büyük bir sorun olmazdı.

WTC Coin Neir?

Tokenlerin altı temel işlevi vardır:

 • Alt zincir yayınlama
 • Temettü faizi
 • Kredi ve ipotek sistemi
 • Dağıtılmış varlık değişimi
 • Dağıtılmış oylama ve yönetişim sistemi
 • Merkezi olmayan değişim

Bu çok şey gibi görünse de, bu fonksiyonlarda bazı örtüşmeler var. Daha basit, WTC, ana zincirden bayt ücreti ödemeleriyle aktiviteleri gerçekleştirmek için işlemsel bir token olarak kullanılır, alt zincirler arasındaki işbirliğini kolaylaştırır ve ağın korunması için ödül düğümleri.

Waltonchain Ekibi 

Waltonchain ekibi, tedarik zinciri deneyimiyle doludur. Kurucu ortaklardan biri olan Do Sanghyuk, daha önce Kore Standart Ürünler Derneği’nin Direktörüydü. Diğer kurucu ortak Xu Fangcheng, Septwolves Group Ltd.’nin Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörüydü.

Ekip, Samsung’un eski başkan yardımcısı olan Baş Bilim Danışmanı Kim Sukku’dan destek alıyor.

Waltonchain Yorum ve Geleceği

Waltonchain, kendini başarısına adamış deneyimli, 20’den fazla üyeden oluşan sağlam bir projedir. Şirketin halihazırda hem devlet kurumları hem de özel sektör şirketleri ile birkaç önemli ortaklığı bulunmaktadır.

Waltonchain Ortaklarinin Kisa Listesi

Waltonchain, bir tedarik zinciri platformu olmanın ötesinde, kurumsal işletmelere kendi alt zincirlerini oluşturmaları ve Walton ana zincirinden yararlanmaları için teknoloji sağlar.

Şu anda bazı rakipleri kadar yüksek değer görmese de Waltonchain, ortaklıkları ve iddialı geliştirme yol haritasıyla önümüzdeki birkaç yıl içinde patlamaya hazır görünüyor.

WTC Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 WTC Coin 0.198616 TL TL’den işlem görüyor. WTC Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -22.89% değişim gösterdi. WTC Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 14,793 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 174,230 $ dolar seviyesinde.

WTC Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 WTC Coin 0.006167 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle WTC Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 45.96 dolarla kaydetti. Bununla birlikte WTC yılın en düşük seviyesini ise 0,4078 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner