Yükleniyor...

Covalent (CQT) Nedir? CQT Coin Yorum ve Geleceği

Covalent , yüz milyarlarca veri noktasından anlam yaratmak için büyük veri teknolojilerinden yararlanır, yatırımcılara eyleme geçirilebilir içgörüler sunar ve geliştiricilerin kaynakları kuruluşları içindeki daha yüksek fayda hedeflerine tahsis etmesine olanak tanır.

cqt

Covalent , yüz milyarlarca veri noktasından anlam yaratmak için büyük veri teknolojilerinden yararlanır, yatırımcılara eyleme geçirilebilir içgörüler sunar ve geliştiricilerin kaynakları kuruluşları içindeki daha yüksek fayda hedeflerine tahsis etmesine olanak tanır.

Covalent platform, birden fazla blok zincirinde kullanılabilen bir uygulama programlama arabirimi (API) sağlar. Yerel CQT tokeni tarafından desteklenen Covalent Network, Web 3.0’ın merkezi olmayan bir veri altyapısı katmanıdır. Ayrıca Covalent, blok zinciri ve Web3 geliştirme için bir dizi çekici teknolojiye sahiptir. Bu, birleştirilmiş Kovalent API’yi, Covalent API anahtarını ve Primer dönüştürme motorunu içerir.  

Covalent (CQT) Nedir?

Covalent, Ethereum, Avalanche ve Polygon dahil olmak üzere önde gelen blok zincir platformlarından birkaçından veri toplayan ve katılımcıların çeşitli kullanım durumları için bu veri noktalarına erişmesine izin veren bir yazılımdır.

Covalent, tüm blok zincirlerini tamamen endeksleyerek ve birleşik bir API’den verilerine erişerek, akıllı sözleşmelerde kaydedilen ve mevcut araçlarla erişilemeyen ayrıntılı bilgileri yakalamayı amaçlar.

Böylece Covalent, geliştiricilerin tam blok zinciri ekosistemine daha eksiksiz, zamanında ve doğru bir genel bakış elde etmelerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Covalent, gelecekte tüm blok zinciri verilerinin endekslenmesinin ardından kullanıcıların özel, kurumsal verileri de entegre edebileceğini belirtiyor.

Blok zincirler arası veri kullanılabilirliğini elde etmek için, Covalent yazılım, kullanıcıların blok zinciri verilerinin granüler seviyelerini oluşturmasına, doğrulamasına, indekslemesine, saklamasına ve almasına olanak tanır. Ardından, Covalent’in yerel kripto para birimi Covalent Query Token (CQT) ile veri sorgulama sürecine katkılarından dolayı ödüllendirilirler.

Covalent, kendisini “kodsuz bir çözüm” olarak konumlandırır; bu, kullanıcıların projelerini oluştururken ihtiyaç duydukları özelleştirilmiş blok zinciri verilerini almak için özel, maliyetli geliştiricilere veya karmaşık sorgulara ihtiyaç duyulmaması gerektiği anlamına gelir .

Covalent’i Kim Yarattı?

Covalent, 2017 yılında Ganesh Swami ve Levi Aul tarafından kuruldu. Ekip, diğerleri arasında Alameda Research, CoinGecko ve Hashed Ventures dahil olmak üzere çeşitli yatırımcılardan iki finansman turunda 5 milyon dolardan fazla para topladı.


Covalent, Aave, 0x, Balancer ve diğerlerini mevcut müşterilerinin bazıları Covalent’in geçmiş blok zinciri verilerine erişen olarak listeler.

covalent cqt api blockchains

Covalent Nasıl Çalışır?

Covalent yazılım, her akıllı sözleşme, cüzdan adresi, işlem ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm blok zinciri geçmişini endekslemek için kullanılabilir.

Bu dizine alınmış veriler, blok zinciri kaynağından bağımsız olarak, Covalent’in “blok örnekleri” olarak adlandırdığı aynı formatta normalleştirilir.

Covalent, kullanıcıların tek bir birleşik API aracılığıyla çeşitli blok zincirlerinden veri sorgulamasına olanak tanır. 

Blok zinciri verilerine daha fazla erişim sağlamak için veri alma, depolama ve sorgulama süreçleri için çeşitli rollere ihtiyaç vardır:

Doğrulayıcılar, veri bütünlüğü ve doğruluğunun yanı sıra dürüst katılımcı davranışı sağlar. Doğrulayıcı olmak için, bir kullanıcının CQT tokenlerini stake etmesi gerekir ve eğer kötü niyetli davranırlarsa, stake edilen tokenler kesilebilir.

Blok Numune Üreticileri, bu zincirler üzerinde bir düğüm çalıştırarak çeşitli Covalent blok zincirlerinden zamanında ve doğru veriler toplamak için rekabet eder. Blok zinciri verileri toplandıktan sonra, Blok Numune Üreticileri, verileri bir depolama düğümüne (aynı zamanda çalıştırabilecekleri) yayınlar ve bir CQT ödülü alır.

Dizin oluşturucular, sonuçları üretmek ve Covalent ağda yayınlamak için yarışırlar. Görevleri verileri getirmek, verilerin doğruluğunu kontrol etmek ve bu sonuçları depolama ağına yayınlamaktır.

Depolama-Talep Yanıtlayıcıları , Covalent’in son kullanıcıları tarafından talep edilen verileri alır, imzalı isteği sarar ve bu bilgileri Covalent zincirine gönderir. Depolama isteği yanıtlayıcıları, doğrudan diğer düğümlerle çalışarak, diğer ağ katılımcıları tarafından sunulan fiyatları ve yetenekleri karşılaştırmalarına olanak tanır.

Sorgu İsteği Yanıtlayıcıları, Covalent blok zincirindeki depolama talebi yanıtlayıcılarına benzer bir rolü yerine getirir, ancak zincirde tutulan mevcut dahili verileri kullanmak yerine, sorgu düğümleri çoğunlukla Covalent’in API’sinden gönderilen harici istekleri işler.

Dizin Hizmeti Düğümleri, Covalent müşterilerin, belirli bir veri talebi için belirli bir fiyat noktasında ihtiyaç duydukları belirli kaynak ve yeteneklerle eşleşen ideal düğümleri bulmalarına yardımcı olur.

CQT’yi Değerli Yapan Nedir?

CQT, maksimum toplam 1 milyar CQT arzına sahip bir Hisse Kanıtı yönetim tokenidir.

CQT, Covalent ağ içinde token yardımcı programını ve değerini veren çeşitli kullanım örneklerine sahiptir:

Altyapı Para Birimi: CQT, Covalent ağın yerel para birimi olarak hizmet eder ve katılımcılar veri talepleri için CQT veya sabit para kullanarak standart dolar rakamlarıyla ödeme yapabilir .
 
Sorgu İsteklerini Yerine Getirmenin Ödülü: Covalent’in iş modeli, diğer birçok e-ticaret mağazasına veya web tabanlı hizmet sağlayıcıya benzer. Covalent, daha çevik, bireysel hizmet sağlayıcıların müşteri ihtiyaçlarını karşılamasını ve tekliflerini farklılaştırmasını sağlarken, daha büyük platformun bakımını ve işletimini yönetmekten sorumlu olduklarını belirtiyor. Kovalent kullanıcı ihtiyaçlarını en hızlı sorgularla ve en düşük maliyetle en iyi şekilde karşılayabilen katılımcılar daha yüksek ödüller alır.
 
Yetkilendirme: CQT sahipleri tokenlerini doğrulayıcılara devredebilir. Bu, daha küçük token sahiplerinin Covalent ağ ile etkileşime devam etmesine ve bundan faydalanmasına izin verir. 
 
Yönetişim: CQT sahipleri protokole ilişkin değişiklikleri önerebilir, oylayabilir ve kodlayabilir. Covalent, platformun gelecekteki stratejik gelişiminde token sahiplerine ve hizmet sağlayıcılarına söz hakkı sağlamayı amaçlamaktadır.
 
Veri Analitiği Uygulamaları: Covalent yazılım geliştirme kiti (SDK), tüm geliştiricilerin benzersiz uygulamalarını özel bir uygulama mağazasında barındırması ve CQT alması için de mevcuttur.
 
Staking: CQT’yi ağ üzerinde stake ederek, doğrulayıcılar ağa fayda sağlayarak ve dürüst davranış sağlayarak daha fazla ödül kazanabilirler.

CQT Coin Yorum ve Geleceği

CQT, farklı blok zincirlerinden veri toplaması gereken uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiricilerin ilgisini çekebilir.

Ayrıca yatırımcılar, Covalent ekibinin merkezi olmayan uygulamaların genellikle çalışması ve ölçeklenmesi gereken çapraz zincir verilerini verimli bir şekilde konsolide edebileceğine inanırlarsa, CQT’yi satın almak ve portföylerine eklemek isteyebilirler. 

Merkezi olmayan uygulama kullanıcıları, pazara sunmayı hedeflediği toplama hizmetlerinden yararlanmak için CQT’ye sahip olmaktan da yararlanabilir.

CQT Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CQT Coin 6.18 TL TL’den işlem görüyor. CQT Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -0.81% değişim gösterdi. CQT Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 1,234,313 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 121,291,764 $ dolar seviyesinde.

CQT Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CQT Coin 0.191634 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle CQT Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 2,10 dolarla kaydetti. Bununla birlikte CQT yılın en düşük seviyesini ise 0,3146 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner