Yükleniyor...

Wyckoff Yöntemine Göre Bitcoin’de Büyük Bir Düzeltme Yaşanabilir!

Geçtiğimiz ayı fiyatını yüzde 30 artırarak kapatan Bitcoin'de düzeltme zamanı gelmiş olabilir.

Bitcoin Düzeltme

Geçtiğimiz ayı fiyatını yüzde 30 artırarak kapatan Bitcoin’de düzeltme zamanı gelmiş olabilir. Bir borsa otoritesi, Wall Street Dergisi’nin kurucusu ve bir zamanlar Borsa Tekniği editörü olan Richard Demille Wyckoff’un yöntemine göre, son fiyat hareketini ciddi bir düşüş sürecini takip edeceğini gösteren yeniden dağıtım modeliyle eşleşiyor.

Aralık 2019’un ortalarından bu yana yavaş yavaş ve sürekli yükselen Bitcoin’in Ocak ayındaki boğa hareketi, altı aydır devam eden ve düşüşe neden olan düşen direnç çizgisini kırmasının bir sonucu.

2020 boyunca fiyatı sürekli yükselen Bitcoin, böylece en yılın ilk ayında iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu. Kripto para yatırımcıların rahatlamasını sağlayan bu durum aynı zamanda yatırımcıların da çok bekledikleri boğa piyasasının geri dönebileceği ile ilgili güçlü işaretlerin görülmesine sebep oldu. Öte yandan Bitcoin’in yakaladığı ivmeyi kaybetmek üzere olabilir. Wyckoff’un yeniden dağıtım şemasını anımsatan mevcut fiyat hareketinin sonucunda Bitcoin 9.200 ile 9.600 dolar arasındaki fiyat aralığına ulaştı.

Wyckoff Bitcoin
Tam boyutta görüntülemek için üstüne dokunun/tıklayın.

Bitcoin şu anda 9.140 dolardan işlem görüyor ve Wyckoff yöntemine göre, 9.335 dolar desteğini kıran Bitcoin için bu, önemli bir düşüşün habercisi. Haftalık kapanıştan sonra yaşanan yükseliş ise düşüş öncesi son yükseliş çabasıydı.

Wyckoff’un ortaya koyduğu şema ışığında Bitcoin’in yeni bir boğa koşusuna başlamadan önce bir “yeniden dağıtım” süreci yaşayabileceği söylenebilir. Eğer ki en son 6.400 dolarla görülen ve dip olarak değerlendirilen seviye düşüş birikim aşamasının dip seviyesi değilse o zaman Bitcoin için yeni birikim aşaması 4.200 dolar ile 6.400 dolar arasında olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner