Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Büyük Sıçrama Yapmak Üzere Olduğunu Gösteren 7 Boğa Sinyali

Bitcoin (BTC) kendini 9.

Bitcoin’in BTC Patlama Eşiğinde Olduğunu Gösteren 7 Boğa Sinyali

Bitcoin (BTC) kendini 9.000 doların üzerine atmayı başardı. Ancak son dört gündür dar bir aralıkta sıkışmışa benziyor. Aşağıdaki grafik Bitcoin fiyat hareketinin ne kadar sınırlı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in (BTC) Fiyatının Yatay Seyri Devam Ediyor

Yatay fiyat hareketi uzadıkça endişeler de artmaya devam ediyor. Bazıları Bitcoin’in fiyat hareketinin aşağı yönlü kırılarak 8.000 dolar seviyesine geri dönmesini beklerken, bazıları Bitcoin boğalarının yeni zirveler için birikim aşamasında olduğunu iddia ediyor. Ancak BTC’nin boğa trendini yakında başlatabileceğini gösteren kuvvetli işaretler bulunuyor.

Bitcoin’de (BTC) Rallinin Başlayacağını Gösteren 7 Boğa Sinyali

Analist Coiner Yadox, bu işaretleri izleyerek Bitcoin öncülüğünde kripto para piyasasının çok yakında hareketlenmeye başlayacağını söylüyor. İşte analiste göre Bitcoin’in büyük sıçrama yapmasına neden olacak 7 temel faktör:

  • BTC kısa bir süre önce, 21 aylık önemli üstel hareketli ortalamanın aylık fiyat desteğini kırdı ve ayı 10 aylık üstel hareketli ortalamanın üzerinde kapattı. Böylece Bitcoin aylık kapanışta düşüş trendini noktalamış oldu.
  • Bitcoin’in haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI), yakın zamanda tarihsel olarak piyasa için bir dönüm noktası olan 55’in üzerine çıktı; RSI 55’in üzerinde olduğunda BTC teknik olarak bir boğa piyasasındadır.
  • Önde gelen kripto para birimi 200 günlük hareketli ortalamanın (MA) üzerine çıktı. (Analist Yadox, bunun bir boğa piyasasının işareti olduğunu belirtiyor ve Fundstrat analisti Tom Lee de aynı fikirde olduğunu beyan ediyor.)
  • 50 günlük üssel hareketli ortalama ve 200 günlük üssel hareketli ortalama son zamanlarda yükseliş eğiliminde.
  • Haftalık Super Guppy indikatörü, tarihsel boğa piyasalarından önce ortaya çıkan yeşil bir mumu izlemeye başladı.
  • Bitcoin’in Ichimoku Cloud’u yeşile döndü ve boğa eğilimi gösterdi.
  • Yarılanma (halving) yakında gerçekleşecek, bu, arzdaki güçlü düşüş nedeniyle uzun vadede fiyatları artırmaya yardımcı olacak ve bu pazardaki arz-talep dinamiklerini etkileeycek.

Tutarlı öngörüleriyle bilinen popüler kripto para analisti Filb Filb de Bitcoin’nin sıçrama yapmanın eşiğinde olduğunda düşünenler arasında yer alıyor. Analist yayınladığı aşağıdaki son grafikte, Bitcoin’in aylık grafiğinin bir satın alma sinyali gösterdiğini belirtti ve sinyalin, geçmişte yukarı yönlü büyük hareketler öncesi geldiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner