Yükleniyor...

XRP’de Tarihi Pozitif Uyumsuzluk Oluştu! Şimdi Ne Olacak?

Kripto para piyasasının en tartışmalı kripto para birimlerinden XRP, 2017'deki muazzam yükselişinin ardından 2018'deki sert düşüşüyle gündemdeki yerini uzun süre korudu.

Ripple XRP

Kripto para piyasasının en tartışmalı kripto para birimlerinden XRP, 2017’deki muazzam yükselişinin ardından 2018’deki sert düşüşüyle gündemdeki yerini uzun süre korudu. XRP, 2019’da ne 2017’dekine ne de 2018’dekine benzer bir eğilim gösterdi. XRP adeta ne yükselen ne de düşen, nötr bir varlık haline dönüştü ve tam bir stablecoin görünümüne büründü.

2019 yılı boyunca hep 0,30 dolar bandında seyreden XRP, Mayıs ayında 0,49 dolara kadar uzandı. Kimi piyasa analistine göre XRP’nin artık uyanma vakti geldi.

Aşağıdaki grafik XRP’nin 2017’deki benzer bir yükseliş kaydedeceğini gösteriyor.

XRP Fiyat

Bir varlık özellikle geniş ölçekli grafiklerde aşırı alım bölgesine girdiğinde fiyatın geri çekileceği yani düşeceği öngörüsünde bulunulabilir. 2017’nin Aralık ayında fiyatı zirve yapan Bitcoin’in günlük grafikte RSI’sı aşırı alım bölgesi sınırlarına ulaşmıştı. Tam tersi olarak ise, geniş ölçekli grafiklerde varlığın aşırı satış bölgesine girmesi yükselişin habercisi olarak değerlendiriliyor. XRP, geniş ölçekli grafikte tam olarak bu eğilimde.

XRP, hem aşırı satış bölgesinde hem de bu bölgede pozitif uyumsuzluk yapmış durumda. Pozitif uyumsuzluk teknik analizde en belirgin yükseliş sinyali olarak görülmektedir.

Tarihi pozitif uyumsuzluk oluşan XRP’den beklentiler bir hayli yüksek. Bakalım dijital varlık gelecekte ne yönde bir eğilim gösterecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x